Литва відправить Україні 14 бронетранспортерів М113 Бронетехніка має прибути до України цього тижня.

14 Червня, 2024  

Допомога Україні від Литви – що відомо
Литовський уряд передасть ЗСУ 14 одиниць бронетехніки М113, що мають прибути до України цього тижня, повідомляє пресслужба Міністерства оборони Литви.
Як зазначається, передачу бронетранспортерів М113 ініціювало Міністерство національної оборони та армії Литви у відповідь на звернення українського уряду до союзників та з метою допомоги українській армії у протистоянні російській агресії.

Передані броньовані машини призначені для посилення можливостей української армії з розмінування та є безоплатним внеском Литви в підтримку, мобілізовану Коаліцією з розмінування, яку Литва очолює спільно з Ісландією.
"Метою Української коаліції з розмінування є об’єднання та координація існуючої та майбутньої підтримки України країнами-донорами як у сфері бойового, так і гуманітарного розмінування", – нагадали в міноборони Литви.
Також у литовському міноборони анонсували участь міністра національної оборони Кашчунаса в засіданні контактної групи прихильників рамштайнської України та засіданні Ради Україна-НАТО в Брюсселі з питань потреби військової підтримки України.
Допомога Україні від Литви – що відомо
Литва виділила близько 13 млн євро на проєкти, пов'язані з відновленням України та реабілітацією захисників.

Водночас, на реалізацію проєкту "Реновація та відновлення школи Зелений Гай у Миколаєві" виділили 2,7 млн євро. Відновленн проводитиме Центральне агентство управління проєктами протягом 18 місяців. Також на фінансування програми "Реабілітація та реінтеграція поранених і постраждалих від війни в Україні" витратять 10 млн євро.

Литва надала 5 млн євро на реконструкцію зруйнованих шкіл і дитсадків, обладнання бомбосховищ і встановлення інших засобів захисту.
Кошти від Литви надішлють на банківський рахунок, відкритий Міністерством освіти і науки України в НБУ. Звідти гроші спрямовуються на відновлення пошкоджених або зруйнованих внаслідок бойових дій закладів освіти, а також на закупівлю засобів навчання та комп’ютерної техніки та інших модернізацій науково-інноваційної інфраструктури.

Уряд Литви відправив Україні боєприпаси, антидрони та безпілотники. Як зазначалося в повідомленні пресслужби військового відомства Литви, йшлося про набої 5,56×45 мм і генератори 100 кВт.

Джерело: Київ Пост https://www.kyivpost.com/uk/post/34215

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram