Підтримати

Медичний автомобіль у центрі ВІЛЬНЮСА, який нагадує про всі звірства російської армії та злочини, які вони вчинили в Україні

30 Березня, 2023

У центрі Вільнюса стоїть пошкоджений кулями та осколками медичний автомобіль, який нагадує про всі звірства російської армії та злочини, які вони вчинили в Україні.

Проєкт «Швидка допомога» у Вільнюсі стартував 26 березня як ініціатива українських волонтерів та лікарів, які хотіли вшанувати пам’ять жертв війни на сході України та висловити підтримку медичним працівникам, які воюють на передовій.

Понівечений кулями й уламками снарядів медичний автомобіль на площі Кудіркос (Фото Delfi)
Головним символом проєкту є обстріляна та пошкоджена українська швидка допомога лікарні міста Дергачі в Харківській області Автомобіль сильно постраждав від обстрілу, але лікарям вдавалося рятувати життя пацієнтів, які перебували в ньому.
Вперше машину швидкої допомоги відкрили 7 березня на Михайлівській площі в Києві, а зараз машина знаходиться на площі Кудіркос у Вільнюсі. Далі проєкт планують експонувати в Ризі, Таллінні, Варшаві, Брюсселі, Берліні та інших містах, щоб якомога більше жителів європейських країн могли побачити криваві докази військових злочинів Росії в Україні.

понівечений кулями й уламками снарядів медичний автомобіль на площі Кудіркос (Фото Delfi)
Такі випадки в Україні не поодинокі. Через окупацію, обстріли та евакуацію внаслідок повномасштабного російського вторгнення багато медичних закладів втратили машини швидкої допомоги.
Організаторами проєкту є благодійний фонд Vienas k paramos fondas, українська депутатка Марія Мезенцева, Олена Федорова з Харкова, благодійний фонд Svitla Meta ("Свята мета") та військова адміністрація Київського військового округу. Мета проекту – привернути увагу громадськості до проблем війни та підтримати медичний персонал, який працює на передовій. Крім того, планується допомогти зібрати кошти на швидку допомогу в Україні.

Підготувала Марія Дзюба ( Вільнюс)

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram