Місія "Академії Гостинності" - допомогти підійматися Києву у рейтингах найкращих туристичних дестинацій Європи.

28 Вересня, 2021  

Управління туризму та промоцій КМДА першим в Україні реалізувало пілотний проєкт підготовки добровільних помічників розвитку сфери туризму столиці – «Академія Гостинності».
Місто Київ у найближчі роки має стати туристичним центром європейського рівня і як столиця України, і як унікальна дестинація, що поєднала глибоку старовину з сучасними цікавинками мегаполісу. Виконавчою владою столиці реалізуються масштабні проєкти у відповідності до офіційного туристичного бренду столиці «Київ – місто, де все починається». З метою зростання стандартів гостинності та туристичної привабливості столиці України Управлінням туризму та промоцій КМДА з 2021 року вперше в Україні впроваджено пілотний проєкт «Академія Гостинності», що спрямований на залучення громадськості до активної співпраці у сфері туризму, підготовці справжніх господарів міста, які завжди раді гостям і вміють фахово проконсультувати, порадити, супроводити кожного, хто завітав до столиці України.
До розробки та реалізації концепції проєкту «Академія гостинності» були залучені фахівці Всеукраїнської асоціації гідів, Інституту розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Київський прес-клуб та інших державних і громадських структур.
На основі онлайн-анкетування та відеопрезентацій було сформовано дві групи учасників проєкту. І вже 8 липня 2021 року відбулося урочисте відкриття першого навчального сезону «Академії Гостинності». Унікальність проєкту полягає у комбінації теорії і практики. Так, тема «Стародавній Київ» передбачає не лише кабінетну роботу з лектором, а й відвідування важливих локацій, зокрема Національного історичного музею, музею «Золоті ворота», Києво-Печерської лаври, Національного заповідника Софія Київська тощо. Знайомство з особливостями інклюзивного туризму проходило безпосередньо за участі представників Всеукраїнського товариства сліпих, Всеукраїнського товариства глухих, Всеукраїнської асоціації перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю у Національному меморіальному комплексі Героїв Небесної Сотні «Музей Революції Гідності». Учасники проєкту ознайомилися з кожним із п’яти видів туристичної діяльності: подієвим, медичним, спортивним, молодіжним, гастрономічним. Зокрема, відвідали найбільш цікаві заклади сучасної української кухні. Тема спортивного туризму доповнена відвідуванням музею братів Кличків.
Проєкт здійснено у тісній співпраці з підрозділами КМДА, зокрема Департаментом транспортної інфраструктури, Управлінням цивільного захисту та Управлінням з питань взаємодії із правоохоронними органами, які надали волонтерам довідкову інформацію про особливості логістики столицею та «гарячі лінії» зв’язку у разі виникнення непередбачуваних ситуацій. Також програмою передбачено практикум із першої домедичної допомоги та особливостей роботи в умовах пандемії Covid-19. Важливою складовою навчального процесу були також тренінги з специфіки волонтерської діяльності та психологічних аспектів роботи у команді, а також з людьми різних типів темпераменту, національних, культурних, релігійних особливостей.
Знання, отримані під час навчання, волонтери мали змогу застосувати, представляючи місто Київ у Всеукраїнському фестивалі «Мандруй Україною», організованому до 30-річчя Незалежності України, та інших публічних заходах, організованих КМДА та громадськими організаціями столиці.
Кожен із учасників проєкту у підсумку навчання отримав сертифікат після проведеного онлайн-моніторингу знань та самостійно розробленої і проведеної екскурсії однією з локацій столиці.
27 вересня – у Всесвітній День туризму – відбувся перший випуск «Академії гостинності». З цієї нагоди Управлінням туризму була організована оглядова екскурсія містом для волонтерів та ЗМІ. Учасники ознайомилися із традиційними туристичними маршрутами столиці і новими локаціями, якими протягом останніх років збагатилося місто.
Офіційна церемонія вручення сертифікатів випускників «Академії гостинності» пройшла у Колонній залі КМДА.
З вітальним словом до присутніх звернулася Марина Хонда, заступниця голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень.
- Виконавча влада стало працює над наближенням столиці до європейських стандартів в обслуговуванні гостей міста. У цьому сенсі «Академія гостинності» – це великий крок до покращення туристичного іміджу столиці. Спостерігаючи за вами, за тим запалом та енергією, яку я бачу у ваших очах, пілотний проєкт має перспективу перерости на постійно діючий. А перші добровольці стануть гідним прикладом та передаватимуть набутий досвід наступникам , - звернулася до волонтерів Марина Хонда.

Церемонію вручення сертифікатів першому випуску «Академії гостинності» провела Марина Радова, начальниця Управління туризму та промоції КМДА.
- Перше враження про місто складають люди. Як раз місія "Академії Гостинності" полягає у тому, щоб гостей зустрічали усміхнені обличчя українців, які люблять своє місто і вміють організувати супровід на найвищому рівні. Сподіваюся, що поставлена ціль досягнута, адже тренери доклали максимум зусиль, щоб майбутні волонтери відчули Київ як туристичний магніт, були готові надати допомогу гостям столиці у будь-якій ситуації і допомагали підійматися Києву у рейтингах найкращих туристичних дестинацій Європи.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram