НЕМА ПРОРОКІВ У СВОЇЙ ВІТЧИЗНІ - Вони вмирають на чужині, творять у вигнанні, а в пам'яті залишаються там де народились і творили...

3 Лютого, 2022


На превеликий жаль тільки сьогодні взнав, що Валерій за межою вічності, що його серце не творить незабутні акорди пісенної слави Буковини. Тим самим сьогодні ім'я Валерія війшло в моє серце давно,коли ми зустрічались в Панці , Чернівцях, коли мріяди і жили, Він стане достойним героєм поряд з Назарієм в моїй новій книзі " ЖИВІ В МОЇМ СЕРЦІ"

Гро́мцев Вале́рій Па́влович (16 лютого 1949, м. Чернівці — 7 вересня 2020 Хайфа, Израиль) — український композитор, музикант, заслужений діяч мистецтв України (2009)— Закінчив Чернівецьке музичне училище.— керівник ВІА «Карпати» Чернівецького БК легкої промисловості. До першого складу входили: колишній директор Центрального палацу культури Віктор Обдуленко, музикант Євген Тарнавський, солістка Світлана Юрченко (тепер Кобевко), поет Микола Бучко, на слова якого Громцев писав пісні; Для першого запису пісні «Червона рута» Володимир Івасюк запросив оркестр ансамблю «Карпати» Валерія Громцева.


Саме В. Громцев запровадив у виконання Військово-Морських Сил України «Марш українських моряків», який написав на слова буковинського поета Леоніда Курявенка. Тоді зазначали, що українського флоту ще немає, а марш уже є. Цей марш вперше виконав заслужений артист України Олександр Іванов і виконується ансамблем пісні і танцю Військово-Морських Сил України і понині та постійно звучить у Києві на парадах Збройних Сил України
Владимир Хомицкий:Жаль, Громцев заслужив...Пік його творчості припав на час розквіту та ствердження української естрадної музики. Не було на карті Союзу місця де не лунали б пісні В. Івасюка, Т.Петриненка...В. Громцева.
Ці хлопці творили не для "бабла"..
Анатолий Дорочевский: Чудовиий фільм Леоніда Лівшиця про талановитого композитора, музиканта Валерія Громцева, який зробив значний внесок в розвиток украінськоі естради в 60 роках минулого століття і цим запам'ятався чернівчанам, усім його друзям, які увійшли до мистецькоі еліти Чернівців, Буковини і Украіни. Великий резонанс останнім часом викликало рішення міськоі комісіі, яка, розглянувши представлення ініціативноі групи про внесення ім'я В.Громцева на Алею Зірок, не прийняла позитивного рішення абсолютною більшістю голосів!!! Що це: некомпетентність, байдужість до громадськоі ініціативи, щось інше? Хотілося б почути думку чернівчан і влади.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram