Оксана Паламар: Діалоги про Важливе

28 Березня, 2023

«Слухати» і «чути» - два близьких, але по суті різних уміння.
Уміння слухати - в першу чергу вміння слухати так, щоб ваш співрозмовник хотів вам розповідати, говорив відкрито і з задоволенням, а уміння чути - це вміння чути саме співрозмовника, а не свої різні міркування з приводу сказаного ним. Чути саме те, що сказано, суть сказаного.
Чути - це процес, в ході якого ми прагнемо зрозуміти і запам'ятати почуте. Це процес, при якому людина відбирає зі всіх зовнішніх звуків ті, що відповідають його потребам та інтересам.

Як правильно жити майбутнім?
Автор: Н.І. Козлов

Сьогодні психотерапевти вчать людей життя "тут і зараз", жити тільки сьогоденням, і спрямованість у майбутнє коментують іронічно "Хочеш насмішити бога - розкажи про свої плани". Для їх клієнтів це - правильна рекомендація, а для здорових людей - немає. Розвинена і здорова людина живе майбутнім. Як це? Жити майбутнім - це ставити своє майбутнє в центр своєї уваги, робити своє майбутнє своєю головною цінністю.

Наше майбутнє - тільки можливість завжди, тому «жити майбутнім» може бути як відходом з цього, життям у мріях, так і творінням бажаного майбутнього, щоб воно ставало справжнім. Вміння жити "тут і зараз", бути в цьому кожну секунду - відмінний навик, але його неправильно перетворювати на свою життєву філософію. Важливо міцно спати і добре їсти, але розвинені люди живуть не для того, щоб їсти і спати. Це інструменти, а не цілі. Також вміння жити "тут і зараз" - лише інструмент, яким треба користуватися за необхідності, рухаючись до своїх цілей, усвідомлено вибудовуючи своє майбутнє.

Як правильно жити майбутнім?

Якщо ви правильно живете майбутнім, вашу увагу весь час здійснює човниковий рух: справжнє - майбутнє - сьогодення - майбутнє. Дивимося, що відбувається в сьогоденні, зіставляємо зі своїми цінностями і можливостями, і на основі цього - ставимо мети. Мета - це образ майбутнього. Тепер постійно тримаємо в голові свої цілі і постійно шукаємо, як швидше і краще до них прийти, а для цього уважно відстежуємо реальність, мінливі обставини, організуємо потрібні зустрічі, робимо що слід і учимо себе необхідному. Визначившись зі своїми життєвими цінностями, ми визначаємо головні цілі на життя, далі визначаємо цілі на десять років вперед, конкретизуємо їх у цілі на рік, три і п'ять років, а річні цілі перетворюємо в цілі на місяць, завдання на тиждень і справи дня.
При такому підході минуле - не існує. У кожен момент відбувається щось фільтруємо як "пусте" (і вона забувається, а що-то помічаємо як важливе, після чого кладемо його в потрібне майбутнє. Що може бути важливим і куди ми це важливе покладемо? Прийшла в голову відмінна думка - впіймали її, записали туди, де її можна буде швидко знайти. Зробили дурість - зробили висновки на майбутнє і закинули в своїй уяві в ситуації, де використовувати ці висновки буде актуально. Знайшли вдале рішення - аналогічно примерились, де і коли це вдале рішення в майбутньому може стати в нагоді. Це і є - пам'ять майбутнього.
Жити майбутнім - це бути конструктивним і діяти доцільно. Не переживати те, що сталося, а виправляти зроблене і формувати нові плани. Реалізувати принцип "Немає проблем, є завдання". Не розбиратися, хто був винен, а домовлятися на майбутнє і будувати влаштовують відносини. Не заперечувати на зроблену співрозмовником неточність, а її просто поправити уточненням чи доповненням. Якщо були серйозні втрати і всі основні думки минулого життя зникли - знаходити нові смисли і цінності, будувати нове життя. Жити майбутнім - це жити не "Тому що", а "Для того, щоб".

Неправильно думати, що людина, що живе майбутнім, пропускає красу того, що відбувається сьогодні і швидкоплинні радості, - зовсім ні. В образі вашого прекрасного майбутнього повинні бути і краса, і радість, і любов, повинні бути близькі люди і вечірні прогулянки з ними, коли ви тримайтеся за руки і розумієте, що це - щастя. І якщо раптом тут і зараз ви можете відразу подарувати щось з цих дорогих для вас речей, ви це зробите обов'язково. Важливо тільки не перетворюватися в близкорукое істота, задовольняє свої поточні потреби і не думає про те, що буде завтра. Ті, хто живе як овоч, зазвичай живе за рахунок інших або за фактом зраджує своє майбутнє. Якщо ви думаєте про своє майбутнє, ви піклуєтеся про себе - про те, хто скоро буде жити в цьому майбутньому. Зроби що-небудь гідне сьогодні, щоб ти майбутній сказав за це "Спасибі!"

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram