Олександру Биструшкіну - 75

1 Січня, 2024

Сьогодні ювілей у відомого українського актора театру та кіно, державного діяча, Народного артиста України, члена Національної комісії ЮНЕСКО, Національної спілки театральних діячів, Національної спілки кінематографістів, автора численних збірок поезій - Олександра Биструшкіна (народився 1 січня 1949 року в місті Галич, Івано-Франківської області).
Олександр Павлович Биструшкін закінчив Київський інститут театрального мистецтва імені Карпенка-Карого. Понад 20 років — актор Київського драматичного театру імені Івана Франка. За час роботи в прославленій трупі театру створив близько 50 сценічних образів.
З 1993 по 2005 рік очолював Головне управління культури Київської міськдержадміністрації.
З 2005 по 2009 роки — начальник управління гуманитарної політики администрації Президента України.
З 1970 в Київському драматичному театрі імені Івана Франка упродовж кількох десятиліть акторської праці створив близько 50 сценічних образів.

У рамках проекту «Твої сини, Україно, — твій біль, твоя слава» записав аудіокниги з творами Тараса Шевченка, Івана Франка, Василя Стуса, Павла Тичини.Окрім цього створив «Аудіоантологію української поезії» (9 дисків, 10 годин запису, 13 поетів, наклад — 1000 примірників)
Син - Биструшкін Ярослав Олександрович - громадський діяч.

Олександр Биструшкін зіграв понад 20 ролей у кіно. Фільми в яких знімався актор: «Комісари», «Мир хатинам», «Жива вода», «Тайник біля Червоних каменів», «Дума про Ковпака», «Повість про жінку», «Народжена революцією», «Ярослав Мудрий», «Якщо ворог не здається...», «Прискорення», «Державний кордон», «Війна на західному напрямку», «Бухта смерті», «Вбити «Шакала», Стамбульський транзит», «Страчені світанки», «Тупик», «Чорна рада», «Нескорений», «Братство» та в інших.
Шановний Олександре Павловичу, від усієї душі вітаємо Вас з Днем народження! Прийміть найщиріші побажання! Миру, Перемоги, міцного здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії і наснаги у всіх справах.

Віталій Курінний

Найкращим дарунком для ВАС радіослухачібудуть творчі доробки Маестро Олександра що в цьому році будуть ще більше звучати у нас на радіо

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram