Підтримати

Олесь Бердник - ЖИВ СІЯЧЕМ ПРАВДИ ТА МРІЇ. 20 років проростають зерна його думок, слів і кличуть нас день Радості і Слави

18 Березня, 2023

Його пророчі слова актуальні та живі: Навіть атомна потужність держав та імперій безсила зупинити народження Духовних Республік, прекрасних дочок Живого Бога. Тануть в імлі обриси ілюзорних храмів, деспотій, кривавих ешафотів, в'язниць. Виростають блакитні Храми Духу на підмурку людського серця. Радіймо, духовні громадяни! [О.Бердник]

20 років тому в цей день Олесь Бердник покинув Землю, щоб продовжити своє Буття в іншому вимірі. Його тіло полягло там, де й він хотів - в "останньому кабінеті", як він завжди називав сад біля своєї "хатини-причалу" в Гребенях. А його дух проростає в читачах, старих і нових, які зараз заново відчитують його книги. І є сподівання, що так само проростуть вже новими вимірами прочитання і реалізації його державотворчі і світоглядні ідеї.
Боже Правди, збережи Вкраїну,
Подаруй їй міць Твого крила,
Освяти їй душу янголину,
Сохрани від мороку та зла!
Утверди в серцях Свою Державу,
В прах розвій руїну і біду,
Доки я в Знов на Гору Матері прийду!
Худ. Борис Плаксій. Портрет із серії "Вони творили Незалежність". Оригінал знаходиться в музеї Івана Кавалерідзе.

7 грудня 1976 року. За дорученням Ініціятивної Ради Альтернативної Еволюції:
Олесь Бердник, письменник написав Послання Міжнародному ПЕН-Клубові. СЬогодні воно дійшло до Вас і стосується кожного

Міжнародному ПЕН-Клубові
Друзі!
Здавна сказано: "Спочатку було Слово"...
Слово-Логос творить душу і Розум Людини, а це означає - увесь УСВІДОМЛЕНИЙ ВСЕСВІТ. Ви, Майстри Слова, поставлені Провидінням коло джерел Сили, яка творить і руйнує Світи: мільярди очей щодня звернені на сторінки ваших книг, мільярди уст щодня шепочуть, повторюють ваші вислови, афоризми, думки. Чи усвідомлюєте Ви значення цього факту?!
Але де ж Єдине Слово? Де ж ознаки Воз'єднання роздертого Бога-Логоса? Думки тисяч письменників - володарів і наставників розумів людства - спрямовані до особистих химерних цілей і критеріїв: вони створюють у своїх книгах хаотичне буття, примножуючи трагедії і без того абсурдного світу...
Саме ТАКА СИТУАЦІЯ дозволяє володарям грошей і сили узурпувати Ваше Космічне Право, Письменники Світу, - Право бути водіями духу Народів. Куди вони ведуть людство? Куди привели? Арсенали держав тріщать від накопиченої зброї, здатної перетворити у попіл планету, порушений до основи екологічний баланс; зменшились енергозапаси Землі - наслідок бездумної праці мільйонів машин і приладів; псевдокультура при допомозі великої сітки інформаційної індустрії зруйнувала стародавню культуру народів і племен, не створивши на заміну нічого, крім одноденних підробок. Паща духовного і фізичного небуття розкинулась над Землею. Чи можемо ми спокійно очікувати цей фатальний час, Друзі, або навіть смакувати його у апокаліптичних пророцтвах?
Я, український письменник, закликаю всіх Вас - зупиніться! Негайно створіть Ініціативний Комітет для скликання Всесвітнього Конгресу Письменників Світу. Ви воістину будете представниками всього людства, і народи дадуть Вам повноваження, ОБОВ'ЯЗКОВІ ДЛЯ ВСІХ УРЯДІВ. Не адміністративні функції, не народне господарство, не створення індустрії, не покращання сільського господарства - нас повинна цікавити Доля Людини - її Космічна Доля: а ця Доля в руках Слова-Логоса, а не в руках політиків.
Конгрес Письменників може звернутися до Урядів Землі з питаннями, на які ті повинні дати відповідь:
 У чому вони бачать основу, на якій може виникнути об'єднання людства?
 Якщо такої основи нема, то чому її не шукають, чому про неї не говорять у першу чергу?
 Якщо уряди не думають про таку основу, вони повинні відійти від керівництва народами, бо у рішучий планетарний час при кермі держав повинні стояти люди, що розуміють космічне значення дійсного моменту!
Друзі! Мова не про те, щоб змінити поганих керівників, тим більше, що "погані" ніколи добровільно не відходять - задача у зміні психології народів: а це у Ваших руках!
Світове Братство Письменників може сформулювати головніші основи Світової Хартії Совісті, на якій можна ствердити єдність всіх думаючих істот:
 Життя Думаючої і Чуттєвої Істоти священне.
 Ідея вбивства і знищення життя - злочинна.
 Ідея війни, як узаконена метода рішення всіх суперечливих питань між людьми і народами, повинна бути зліквідована не тільки з практики міжнародного життя, але навіть із словників.
 Свобода тіла, духу, чуття і розуму кожної мислячої і чуттєвої істоти священна.
 Ідея поневолення тіла і духу, чуття і розуму - злочинна.
 Творчість, присвячена звільненню Світу від різних кайданів, є основою Нової Еволюції.
Друзі-Письменники!
Ми повинні вимагати від керівників урядів від імені всіх народів:
Негайно знищити військові арсенали. Прийміть Хартію Світу - назавжди, навіки. Ліквідуйте деспотизм партій - нехай душі людей звільняться від павутиння ідеологій. Звільніть творчість, працю, науку для Перетворення Світу за законом Краси, Любові й Радості.
Що заважає цьому?
Тільки підлість світових політиків. Тільки їх користолюбство і жадоба. Немає об'єктивних законів, що диктують людству безперервне кровопускання і розрухи; це лише злобна воля диктаторів!
Нехай не брешуть про роззброєння - нехай роззброюються! Нехай не брешуть про право народів - народи самі створять своє благо! Людство достигло для небувалого ще лету до нових Світів Гармонії і Любові, до Світів Казки і Радості! Чому ж ми зачорнились тугою і жахом перед Дверима Перетворення?
Друзі!
Всесвіт чекає, яке Слово пролунає у Просторі Світової Душі. Чи прийде це: хай буде СВІТЛО - бо буде ТЕМРЯВА?!
Від нас залежить - чи засяють у Просторі Нові Зірки Радості чи згаснуть і ті, які ще сяють з глибин Космосу?
Останній Час! Сплячий світ може бути пробудженим лише Міцними Дзвонами Слова!
Письменники Світу! Де ваші Дзвони???
З надією,
Олесь Бердник. Київ, Україна. 14 червня 1976 р.

Меморандум ініціативної ради Альтернативної Еволюції
МЕМОРАНДУМ ІНІЦІАТИВНОЇ РАДИ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕВОЛЮЦІЇ
Теперішня біосфера Землі зруйнована до основи. Майже всі екологічні зв'язки розірвані або перекручені. Еволюційна ритміка Природи не в стані відновити зруйновані людством природні ланцюги і нитки з тою жменькою представників фавни і флори, що збереглись під колесами "прогресу". Деградація життєвої тканини Планети найсильнішим чином відбивається на типі Людини Мислячої, і - розуміється у негативному аспекті.
Загибель біосфери невідворотна, якщо не знайти реальної альтернативи. Найближчі роки (або, в кращому випадку, десятиліття) будуть вирішальними.
Виникла ідея створення Нової Біосфери (Альтернативної Еволюції), а якщо говорити точніше, то відновлення Істинної Біосфери. Її програма прихована у глибині життєвих форм і проявів.
1
Ми виходимо із глибокої впевненості у тому, що горезвісний екологічний баланс - це баланс взаємопожирання, це космічна хвороба Світового Життя, яка десь у самих джерел земної еволюції була перекручена й розвинулась під знаком цього перекручення майже до появи Людини Мислячої: всі страшні соціальні катаклізми століть є лише апофеозом тієї первісної хвороби.
Ми впевнені, що людина, як сукупність і синтез проявів Світового Життя, здатна розпізнати хворобу Біосфери та очолити імпульс її загального оздоровлення. Саме на це спрямована ідея Альтернативної Еволюції, що пропонує почати під егідою ООН у всіх країнах світу еволюційні експерименти, які направлені на трансформацію фауни і флори Планети відповідно з ідеєю Єдності Життя.
Наша ініціатива дістала відгук тільки від Комітету ООН по оточуючому середовищу. Цілком зрозуміло, що державні структури неспроможні позитивно і динамічно реагувати на таку ініціативу.
Тому вирішено було створити ІНІЦІАТИВНУ РАДУ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕВОЛЮЦІЇ (м. Київ), поки не буде скликаний постійно діючий Координаційний Центр Альтернативної Еволюції при ООН.
2
Завдання Ініціативної Ради
 всіма доступними засобами (але достойно) поширювати ідеї Альтернативної Еволюції так, як вони подані у Посланні ООН, серед населення нашої Планети;
 залучення ентузіастів до практичних дій по здійсненню ідей Альтернативної Еволюції (зв'язки з ученими, комітетами по захисту природи, особисті експерименти тощо);
 подальша розробка ідей Альтернативної Еволюції та контакт з цією метою з Комітетом по оточуючому середовищу при ООН (УНЕП), з тим, щоб наблизити час створення Світового Центру Альтернативної Еволюції.
3
Ініціативна Рада не є структурною організацією, вона не має свого статуту, правил та ін.
Це - духовне братство однодумців, мета яких полягає у перетворенні Світу за законами Краси, Любові та Єдності.
До Ініціативної Ради на рівних правах входять люди всіх рас, націй, віросповідань: всі, хто розуміє та приймає ідею створення Нової Біосфери.
Символ Альтернативної Еволюції - Блакитний Сфінкс у Сонячному колі на темно-синьому зірковому тлі. Між передніми лапами Сфінкса - зелений паросток з квіткою маруни. Людське обличчя, крила, тваринний тулуб і квітка - символ Об'єднаного Світового Життя.
Альтернативна Еволюція є космополітичною ідеєю. Ми розуміємо, що НАЦІЇ, НАРОДИ, які дали Людині мову, думку, а звідси - Божий образ Творця і Мислителя,- можуть по праву називатися Матір'ю Духа. Таким чином, імперіалістичні ідеї асиміляції та нівеляції націй Альтернативна Еволюція категорично відкидає. Вона проголошує Еру народження Духовних або Космічних Націй, що прагнуть не тільки до політично-економічного функціонування, але, насамперед, до розкриття творчих сил Народного Духу й Розуму, до виходу національного генія із лабіринту історично-географічних самообмежень на простір еволюційної свободи. Кожний народ повинен стати ВСЕСВІТНІМ НАРОДОМ, кожна мова - РІВНОЦІННОЮ МОВОЮ. Неповторність всіх культур, всіх мов, всіх народів та племен - КРЕДО АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕВОЛЮЦІЇ.
4
Ініціативна Рада пропонує членам ООН, ентузіастам у всіх країнах Світу приступити до негайного створення духу Альтернативної Еволюції, а потім і до практичних цілей для її здійснення.
Декларації "Про захист біосфери" - безпорадні та бюрократично безвідповідальні. Стару Біосферу неможливо відновити, та це й непотрібно! Тому, що екологічні зв'язки взаємопожирання та ворожнечі, що панують у біосфері, мають безпосередній вплив на людину, яка перенесла ці "природні" риси фауни та флори на соціальні відносини. До того ж регенерація старої біосфери ПРАКТИЧНО НЕЗДІЙСНЕННА, тому що більшість її елементів майже повністю знищена.
Пропонується створити у всіх країнах Світу заповідні Зони Альтернативної Еволюції (у будь-якому масштабі) з багатим генофондом флори і фауни, де громади ентузіастів-трудівників, учених, будівельників, творців - дадуть джерело Нової Космоісторії Світу.
Планетарний Експеримент, безумовно, розрахований на сторіччя, але починати треба сьогодні, бо завтра буде запізно!
5
Ось декілька рекомендацій, що можуть після широкого публічного обговорення стати основою для практичних дій (для того, щоб вони могли динамічно поповнюватися, змінюватися, поширюватися).
Визначити географічну зону в тій чи іншій країні місцевими ентузіастами за домовленістю з урядами окремих країн (можуть бути використані існуючі національні заповідні зони) для того, щоб там можна було проводити повноцінні експерименти по поєднанню різних видів, форм й родин і т.п., по інтродукції та акліматизації рослин, по їх змінах, з метою вирощування плодів з універсальним насиченням по мутаційних впливах на Людину, а також всіх представників флори та фауни для досягнення еволюційних проявів та функцій, спрямованих на створення генокоду Єдності.
 Клімат, резерви води, чистота атмосфери, ґрунту та психосфери - обов'язково враховуються. Території Альтернативної Еволюції повинні бути повністю вільними від поселень людей, що не прийняли ідей Альтернативної Еволюції.
 Цілком зрозуміло, держави повинні з розумінням ставитися до еволюційних експериментів ентузіастів: вся їх наукова та творча діяльність повинна бути під захистом Закону.
 Головний напрямок експериментів - ВЗАЄМОПРОНИКНЕННЕ ЖИТТЯ. Тварини, рослини і Людина - як Єдиний Вінок Буття. Все у природі взаємопереходить одне в одного - житлові й лабораторні комплекси, експериментальні та житлові вольєри, дослідні акваріуми та ріки, океанаріуми та озера, експериментальні тераріуми, ліси, сади, поля, степи - все це Єдина Тканина Буття, продовження нашого тіла та душі
Цілком зрозуміло, що головною передумовою такої єдності є припинення убивств. Під захистом все живе (крім абсолютних паразитів, нездатних до трансформації).
Тварини й рослини беруть участь у космоісторичному експерименті, як рівноправні учасники. Людина - тільки ініціатор. Ставлення до всього живого, як до дітей: ЦЕ НАШІ БРАТИ, що прагнуть до самопізнання та любові. Тільки таке розуміння принесе позитивний результат при експерименті.
Лавина наукових експериментів дозволяє отримати необхідні мутації, нові форми й види рослин та тварин, що відповідають глибинній суті Єдності, яка ще не може проявитися тепер, у ворогуючій біосфері. Баланс Любові, створений Людиною, дозволить вирішити такі наукові завдання, які ще тепер здаються містичними та нездійсненними.
 Потрібно почати пошуки принципово НОВОЇ ЕНЕРГЕТИКИ. Індустрія, що отруює атмосферу та психосферу димом, в Альтернативній Еволюції не приймається. Цілком можливо, що відкриється перспектива використання психоенергетики.
 Лабораторії та наукові комплекси у Зонах повинні мати необмежені можливості вільних пошуків у експериментах. Можна спочатку використовувати традиційну методику, а потім поступово переходити до альтернативних методів, синтезуючи досягнення генія Сходу і Заходу, Минулого та Дійсного.
 Зони Альтернативної Еволюції повинні самокеруватися. Між ними здійснюється координаційний братський зв'язок через Світовий Центр ООН або безпосередньо для обміну досвідом та успіхами.
 Досягнення Альтернативної Еволюції, безумовно, індуктивно вплинуть на світову ситуацію, оздоровивши її. Буде відновлений духовний та фізичний баланс Світу. Це приведе до створення Єдиного Братства Народів Планети, до здійснення Заповітів Великих Учителів Світу.
6
Виклавши своє кредо, Ініціативна Рада Альтернативної Еволюції закликає Комітет ООН по оточуючому середовищу (УНЕП), Уряди членів ООН, всіх вчених, всіх ентузіастів нових шляхів допомогти у швидкому здійсненні вищеназваних тут ідей, у їх пропаганді та обговорені.
7 грудня 1976 року
За дорученням Ініціятивної Ради Альтернативної Еволюції: Олесь Бердник, письменник Київ, Україна

Олесь Бердник: "УКРАЇНСЬКА ДУХОВНА РЕСПУБЛІКА"
( фрагмент)
Людина - Безсмертна. В нащадках, в результаті творчості, в сфері розуму, в духосфері, в сфері чуття, в безлічі ще нерозкритих аспектів буттєвості. Людина - основа і критерій Буття, Суб'єкт, котрий став підвалиною самого Космосу. Людина - спадкоємець Всесвіту, отже - дбайливий брат рослинного й тваринного світу, котрий треба об'єднати любов'ю і красою. Це - стратегічне завдання і космічний борг перед Природою. Для того, щоб ці духовні імперативи стали природними і зрозумілими, Духовна Україна надає першорядного значення освіті, школі, вихованню юних поколінь. Освіту треба звільнити від будь-яких ідеологічних диктатів та стереотипів. Напрямок і характер освіти обирає індивід - добровільно й незалежно, а не школа чи якийсь ідеологічний інститут. Єдиний критерій - дух любові й вселюдськості. Релігія також вимагає революційних метаморфоз. Релігія є глибоко інтимне, сокровенне життя індивіда, спрямоване до розкриття Духовного Зерна Особистості, а тому вона (релігія) повністю виключається із сфери догм, приписів, переслідувань, архаїчних ритуалів, нав'язування, протистояння. Для того, щоб визволити Дух Людини для повної самореалізації, треба вже тепер відділити все духовне життя Нації (освіту, релігію, пізнання, творчість тощо) від державної юрисдикції і зосередити під захистом Духовних Республік. Держава узурпує духовну силу народів і спрямовує її до руйнації, ворожнечі, історичних абсурдів, божевільних соціальних прожектів. Держава виснажує землі, природні ресурси, фауну і флору для антиеволюційних цілей, створюючи армію, апарат насильства, бюрократичні мафії, низку юридичних норм, що диктуються не необхідністю, а хаосом безперспективного сучасного життя. Коротше - держава розплоджує злочинну ситуацію і "бореться" з нею. До того ж, держава поглинає основний скарб Буття - душі юних поколінь, маніпулюючи їхньою свідомістю для нелюдської мети самоствердження влади або ідеологічних жупелів. Тому Духовна Республіка визволяє особу від ілюзії державної необхідності і спрямовує її до влади духу. Державним структурам залишиться сфера зв'язку, транспорту, підтримування порядку, оборони (доки вона необхідна), координація господарських функцій, міжнаціональна торгівля. в) Людство Створення Української Духовної Республіки чи інших національних об'єднань такого типу - не є справа дипломатичних переговорів чи парламентських директив. Духовна Республіка народжується й будується в серці своїх громадян-ентузіастів, а тому її буття ні в чому не узурпує прав та привілеїв інших народів, партій чи ідеологій. Духовна Україна розуміє людство, як Братерську Сім'ю Народів та Індивідуальностей, і на цій підвалині будуватиме своє життя, мету й творчу дію. Життя - священний дарунок Космосу. Тому Духовна Україна вважає замах на життя Людини, думку про вбивство, ідею війни і саму війну - злочином супроти самого Духу Буття. Найближчим часом слід переосмислити ставлення мислячої істоти щодо всієї життєвої тканини Природи, бо фауна і флора - тіло Єдиного Життя, котре дало нам можливість піднятися до вершин самосвідомості й духовності. А тому Духовна Україна проголошує ідею братерської солідарності з рослинним і тваринним світом, маючи на меті формувати засади для Альтернативної Еволюції, при якій достойне, щасливе, творче місце займе всяка жива істота, здатна до еволюційної трансформації та одухотворення. Таке кредо дозволить вирішити низку екологічних, демографічних, економічних та космологічних проблем. Духовна Україна вірить у можливість побудови Світу Любові й Краси. А тому вона звертається до Людства з братерським закликом - розпочати нову ступінь Еволюції негайно, не відкладаючи. Лише таке духовне всепланетне будівництво дозволить уникнути катастрофи або хоча б зм'якшити її. Українська Духовна Республіка відкриває Людству своє серце, сповнене любові, свої творчі скарби духу, нагромаджені національним генієм впродовж тисячоліть, і промовляє урочисто й щиро: - Народжуйтесь, Народи-Брати, у Небо волі! Ви вільні - від війни, армій, партій, деспотій, ідеологій, марновірства, в'язниць, псевдозаконів! Ви вільні - для любові, радості, творчості, молитви, пізнання, самопізнання, для всеоб'єднання Буття! МИР І БЛАГО - ВСІМ СВІТАМ! 7 Ми не претендуємо на вичерпні формулювання ідеї, на лідерство, на пріоритет. Ми лише передаємо естафету прадавнього заповіту пращурів, геніально висловленого Тарасовими словами: "Розкуйтеся, братайтеся!" Конкретизація всіх сторін національного життя під небом Духовної Республіки відбудеться природно й просто. То справа нової, вже святкової повсякденності грядущого. Основне - загримів Дзвін Пробудження. Як пробудитися? А просто: відкинувши тисячолітні забобони псевдовіри, псевдозакону, псевдознання. Дивніше всього те, що в Людині все є, але вона чогось шукає поза собою. Любов - з нею, краса - з нею, мужність - з нею, знання - в її розумі й серці, невичерпні можливості трансформації матерії та її одухотворення - теж у ній. Злочинність, гріховність, виродження, безнадія, бездуховність - то лише сутінки сплячого розуму, то - гіпноз темряви, навіяний віками лабіринтового шляху. Вікові апокаліпсичні пророцтва про загибель людства - то програма демонічних сил, спрямованих на самознищення мислячої істоти Землі. Спочатку прищепити вірус гріховності, падіння, а потім розвинути його до комплексу неповноцінності і приреченості. Пітьмі майже пощастило здійснити злобну антилюдську програму - примару загибелі в ядерній пожежі ще не вдалося усунути. Відкинути психічний морок, що сліпить душі багатьох поколінь, - складно! Але шлях єдиний і лише він приведе до Епохи Радості, до Сатья Юги - Світлої Ери, омріяної мудрецями Сходу і Заходу: це шлях до Світової Духовної Громади Народів і Племен. Ми - Діти Духу, отже єдині, законні володарі Буття, зоряні спадкоємці. Це дає розуміння всієї космічної ситуації. Всі боги, демони, кумири, тирани, царі, диктатори, вся фантасмагорія соціальних утопій та переворотів, всі земні війни та імперії - лише марення сплячого духу, котрий повірив нічним привидам обману. Відкинути все, все, все! Лишити тільки те, що не вмирає: любов, творчу силу вічного Преображення, прагнення до всеохоплення Сущого. Такий важіль могутньої індивідуалізації може дати лише Матір-Нація, котра народила нас земними дітьми. Тепер черга за нами - підняти Образ Матері у небо, народитися разом з Нею у Вічність. Мова-Логос, витікаючи з джерел земної історії, впадає в Ріку Всесвіту, стає Зоряним Океаном, запалює в небі зорі - самоцвіти краси. Прадавні думи й казки розривають шкаралупу символу і розквітають у вищій реальності новим змістом для тих, хто збагне їхню втаємничену суть. Це - прекрасне прийдешнє розуму й духу. А нині - ставаймо під прапор Духовної України, народжуймось у небо волі, пам'ятаючи дивовижні заповіти невмирущого Кобзаря: Роботящим умам, Роботящим рукам Перелоги орать, Думать, сіять, не ждать, І посіяне жать Роботящим рукам Все на світі - не нам, Все богам, тим царям! І плуги, й кораблі, І всі добра землі. Моя любо!.. а нам - Нам любов меж людьми. Неймовірне пророцтво і прозріння в суть Буття! Творче діяння й любов - ось який заповіт Тараса для Синів України. А жадоба речей і ефемерних потреб, якими нас і нині жадають полонити сини темряви, - потворам вчорашнього дня, володарям обману. Хай вони лишаються у інферно-пеклі з своїми "багатствами". Так радісно збагнути, що нічого не втрачено на жахливих стежках ілюзорного життя, - хіба що примари нікчемних містифікацій. Нам нема за чим жалкувати, бо все суттєве - не вмирає! Навіть атомна потужність держав та імперій безсила зупинити народження Духовних Республік, прекрасних дочок Живого Бога. Тануть в імлі обриси ілюзорних храмів, деспотій, кривавих ешафотів, в'язниць. Виростають блакитні Храми Духу на підмурку людського серця. Радіймо, духовні громадяни! Ми знову під люблячим оком Матері. Перед нами - нескінченна дорога творчості, радості, любові. Ідімо, сіймо зернята блага та миру, знання й дружби, збираймо Плоди Правди та Кохання. Материнський Сад, посаджений з правіку, збережений, доглянутий в найскрутніші віки темряви, очікує нас! 1974-1989
Олесь Бердник: "УКРАЇНСЬКА ДУХОВНА РЕСПУБЛІКА" ч3
Від користувача Marina Kozlovska з Вівторок, 16 вересня 2014 р. о 03:07
Людина - Безсмертна. В нащадках, в результаті творчості, в сфері розуму, в духосфері, в сфері чуття, в безлічі ще нерозкритих аспектів буттєвості. Людина - основа і критерій Буття, Суб'єкт, котрий став підвалиною самого Космосу. Людина - спадкоємець Всесвіту, отже - дбайливий брат рослинного й тваринного світу, котрий треба об'єднати любов'ю і красою. Це - стратегічне завдання і космічний борг перед Природою. Для того, щоб ці духовні імперативи стали природними і зрозумілими, Духовна Україна надає першорядного значення освіті, школі, вихованню юних поколінь. Освіту треба звільнити від будь-яких ідеологічних диктатів та стереотипів. Напрямок і характер освіти обирає індивід - добровільно й незалежно, а не школа чи якийсь ідеологічний інститут. Єдиний критерій - дух любові й вселюдськості. Релігія також вимагає революційних метаморфоз. Релігія є глибоко інтимне, сокровенне життя індивіда, спрямоване до розкриття Духовного Зерна Особистості, а тому вона (релігія) повністю виключається із сфери догм, приписів, переслідувань, архаїчних ритуалів, нав'язування, протистояння. Для того, щоб визволити Дух Людини для повної самореалізації, треба вже тепер відділити все духовне життя Нації (освіту, релігію, пізнання, творчість тощо) від державної юрисдикції і зосередити під захистом Духовних Республік. Держава узурпує духовну силу народів і спрямовує її до руйнації, ворожнечі, історичних абсурдів, божевільних соціальних прожектів. Держава виснажує землі, природні ресурси, фауну і флору для антиеволюційних цілей, створюючи армію, апарат насильства, бюрократичні мафії, низку юридичних норм, що диктуються не необхідністю, а хаосом безперспективного сучасного життя. Коротше - держава розплоджує злочинну ситуацію і "бореться" з нею. До того ж, держава поглинає основний скарб Буття - душі юних поколінь, маніпулюючи їхньою свідомістю для нелюдської мети самоствердження влади або ідеологічних жупелів. Тому Духовна Республіка визволяє особу від ілюзії державної необхідності і спрямовує її до влади духу. Державним структурам залишиться сфера зв'язку, транспорту, підтримування порядку, оборони (доки вона необхідна), координація господарських функцій, міжнаціональна торгівля. в) Людство Створення Української Духовної Республіки чи інших національних об'єднань такого типу - не є справа дипломатичних переговорів чи парламентських директив. Духовна Республіка народжується й будується в серці своїх громадян-ентузіастів, а тому її буття ні в чому не узурпує прав та привілеїв інших народів, партій чи ідеологій. Духовна Україна розуміє людство, як Братерську Сім'ю Народів та Індивідуальностей, і на цій підвалині будуватиме своє життя, мету й творчу дію. Життя - священний дарунок Космосу. Тому Духовна Україна вважає замах на життя Людини, думку про вбивство, ідею війни і саму війну - злочином супроти самого Духу Буття. Найближчим часом слід переосмислити ставлення мислячої істоти щодо всієї життєвої тканини Природи, бо фауна і флора - тіло Єдиного Життя, котре дало нам можливість піднятися до вершин самосвідомості й духовності. А тому Духовна Україна проголошує ідею братерської солідарності з рослинним і тваринним світом, маючи на меті формувати засади для Альтернативної Еволюції, при якій достойне, щасливе, творче місце займе всяка жива істота, здатна до еволюційної трансформації та одухотворення. Таке кредо дозволить вирішити низку екологічних, демографічних, економічних та космологічних проблем. Духовна Україна вірить у можливість побудови Світу Любові й Краси. А тому вона звертається до Людства з братерським закликом - розпочати нову ступінь Еволюції негайно, не відкладаючи. Лише таке духовне всепланетне будівництво дозволить уникнути катастрофи або хоча б зм'якшити її. Українська Духовна Республіка відкриває Людству своє серце, сповнене любові, свої творчі скарби духу, нагромаджені національним генієм впродовж тисячоліть, і промовляє урочисто й щиро: - Народжуйтесь, Народи-Брати, у Небо волі! Ви вільні - від війни, армій, партій, деспотій, ідеологій, марновірства, в'язниць, псевдозаконів! Ви вільні - для любові, радості, творчості, молитви, пізнання, самопізнання, для всеоб'єднання Буття! МИР І БЛАГО - ВСІМ СВІТАМ! 7 Ми не претендуємо на вичерпні формулювання ідеї, на лідерство, на пріоритет. Ми лише передаємо естафету прадавнього заповіту пращурів, геніально висловленого Тарасовими словами: "Розкуйтеся, братайтеся!" Конкретизація всіх сторін національного життя під небом Духовної Республіки відбудеться природно й просто. То справа нової, вже святкової повсякденності грядущого. Основне - загримів Дзвін Пробудження. Як пробудитися? А просто: відкинувши тисячолітні забобони псевдовіри, псевдозакону, псевдознання. Дивніше всього те, що в Людині все є, але вона чогось шукає поза собою. Любов - з нею, краса - з нею, мужність - з нею, знання - в її розумі й серці, невичерпні можливості трансформації матерії та її одухотворення - теж у ній. Злочинність, гріховність, виродження, безнадія, бездуховність - то лише сутінки сплячого розуму, то - гіпноз темряви, навіяний віками лабіринтового шляху. Вікові апокаліпсичні пророцтва про загибель людства - то програма демонічних сил, спрямованих на самознищення мислячої істоти Землі. Спочатку прищепити вірус гріховності, падіння, а потім розвинути його до комплексу неповноцінності і приреченості. Пітьмі майже пощастило здійснити злобну антилюдську програму - примару загибелі в ядерній пожежі ще не вдалося усунути. Відкинути психічний морок, що сліпить душі багатьох поколінь, - складно! Але шлях єдиний і лише він приведе до Епохи Радості, до Сатья Юги - Світлої Ери, омріяної мудрецями Сходу і Заходу: це шлях до Світової Духовної Громади Народів і Племен. Ми - Діти Духу, отже єдині, законні володарі Буття, зоряні спадкоємці. Це дає розуміння всієї космічної ситуації. Всі боги, демони, кумири, тирани, царі, диктатори, вся фантасмагорія соціальних утопій та переворотів, всі земні війни та імперії - лише марення сплячого духу, котрий повірив нічним привидам обману. Відкинути все, все, все! Лишити тільки те, що не вмирає: любов, творчу силу вічного Преображення, прагнення до всеохоплення Сущого. Такий важіль могутньої індивідуалізації може дати лише Матір-Нація, котра народила нас земними дітьми. Тепер черга за нами - підняти Образ Матері у небо, народитися разом з Нею у Вічність. Мова-Логос, витікаючи з джерел земної історії, впадає в Ріку Всесвіту, стає Зоряним Океаном, запалює в небі зорі - самоцвіти краси. Прадавні думи й казки розривають шкаралупу символу і розквітають у вищій реальності новим змістом для тих, хто збагне їхню втаємничену суть. Це - прекрасне прийдешнє розуму й духу. А нині - ставаймо під прапор Духовної України, народжуймось у небо волі, пам'ятаючи дивовижні заповіти невмирущого Кобзаря: Роботящим умам, Роботящим рукам Перелоги орать, Думать, сіять, не ждать, І посіяне жать Роботящим рукам Все на світі - не нам, Все богам, тим царям! І плуги, й кораблі, І всі добра землі. Моя любо!.. а нам - Нам любов меж людьми. Неймовірне пророцтво і прозріння в суть Буття! Творче діяння й любов - ось який заповіт Тараса для Синів України. А жадоба речей і ефемерних потреб, якими нас і нині жадають полонити сини темряви, - потворам вчорашнього дня, володарям обману. Хай вони лишаються у інферно-пеклі з своїми "багатствами". Так радісно збагнути, що нічого не втрачено на жахливих стежках ілюзорного життя, - хіба що примари нікчемних містифікацій. Нам нема за чим жалкувати, бо все суттєве - не вмирає! Навіть атомна потужність держав та імперій безсила зупинити народження Духовних Республік, прекрасних дочок Живого Бога. Тануть в імлі обриси ілюзорних храмів, деспотій, кривавих ешафотів, в'язниць. Виростають блакитні Храми Духу на підмурку людського серця. Радіймо, духовні громадяни! Ми знову під люблячим оком Матері. Перед нами - нескінченна дорога творчості, радості, любові. Ідімо, сіймо зернята блага та миру, знання й дружби, збираймо Плоди Правди та Кохання. Материнський Сад, посаджений з правіку, збережений, доглянутий в найскрутніші віки темряви, очікує нас! 1974-1989

Скоро, в нас на радіо звучатиме Олесь Бердник у слові та голосі.


More Записи for Show: Радіо Українська хвиля з Європи
Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram