ОРІАНА ДОЦЕНКО: - емоційна зрада так само завдає великого болю, як і фізична зрада. Чому так?

7 Лютого, 2023  


·
Ви гарні, але пусті, - продовжував Маленький принц - За ради вас не захочеться помирати. Звичайно, хтось випадковий, подивиться на мою троянду, і скаже, що моя троянда така ж як і ви. Але для мене вона найдорожча за всіх вас. Адже це її, а не вас я поливав щодня. Її, а не вас я накривав скляним ковпаком. Її огороджував ширмою, оберігаючи від вітру. Для неї убивав гусінь, лише дві чи три лишив, щоби вивелися метелики. Я слухав як вона скаржилася і як хвалилася, я прислухався до неї, навіть коли вона змовкала. Вона - моя❤.
(Маленький принц, Екзюпері)
Науковці дослідили, а режисери зняли кілька фільмів про те, що серце❤ має свій мозок - нейромережу із думками, спогадами, бажаннями, вподобаннями...
Дружба (емоційне спілкування) є спілкуванням серцями... Полюбити усім серцем, виявляється, є вольовою роботою... У серці створюються почуття, що визначають характер зв'язків між людьми (стійкі емоційно-гормональні преференції). Це і є ті самі закляті чи благодатні кола, які визначають статус людини...
Не просто так українцям притаманна "філософія серця"... Там, у серці, бачили Сковорода й Юркевич джерело нашого болю-рабства чи благодаті-волі... Не так просто наша земна цивілізація, як пише Руський літопис, почалася із суворого закону, що оберігав вірність двох сердець "одному мужу - одна жона".
Особливою дружбою є дружба між чоловіком і жінкою, яка зветься сексом☯️. Важливо усвідомити, що секс є, як мінімум, трикомпонентний - складається з ментального, емоційного та фізичного рівнів.
Ментальна та емоційна дружба з деякого часу стала широко доступна через соціальні мережі. І дуже чітко проявилася формула "секс віртуальний, а гормони реальні".
Те саме раніше реалізувалося через приватні листи та романтичні чуттєві твори. Через обмеженість інструментарію писанина минулого не мала такий вплив на соціум як інтернет нині. Хоча й нині дехто надає перевагу дідівським методам - купається в потоках еротично-гормонального задоволення (частіше) ніжно-романтичних жіночих романів аннголонів чи (рідше) брутально-жорстких чоловічих творів генріміллерів. Емоційно-гормонально викохана головним героєм роману дружина є сексуально задоволеною і тому байдужа до свого мужа, цим знецінюючи його. Часом виникає питання, чому нібито благополучна сім'я така нещасна... а відповідь може бути у безобідному "книголюбстві".
Сексуальні стосунки мають логіку. Віртуал (ментально-емоційна дружба) між чоловіком і жінкою тяжіє до матеріалізації, тобто фізичного сексу.
Для подружніх пар вираз "віддати серце повністю коханому/коханій" має глибокий раціональний зміст і реалізується через щоденні побутові практики. Совок або совкові побутові емоційно-гормональні практики є окремою темою для іншого допису.
Емоційна (сердечна) вірність така ж важлива, як і ментальна (розумова) та фізична (тілесна).
Гнилі побутові практики... Для подружжя, гниле серце означає, що в ньому є не лише сокровенне й інтимне зі своїм_мужем/своєю_дружиною, а й є інтимні співпереживання з чужими чоловіками/жінками. Такі теми як оголеність‍♀️, інтимні частини тіла, проговорювання обставин та варіантів сексу, нижньої білизни, флірт, скандали, романтичні пропозиції та натяки, спільне переживання творів мистецтва, планів, бізнесу, творчості✍️, поглядів на життя, сповідь чужому_чоловікові/чужій_жінці про невдачі, вади (особливо емоційні або статеві) своєї_дружини/свого_чоловіка... та інше подібне.
Вірними ознаками емоційної зради вашої половинки можуть бути такі фрази як "я його тримаю на дистанції", "у нас несерйозно", "між нами нічого такого нема", "я його вже давно одшила", "ти для мене королева, а вона так, ніхто"... та подібне. Причому, муж чи дружина може не усвідомлювати, що емоційна зрада так само завдає великого болю, як і фізична зрада. Чому так?
Коли у Вашому житті з'являється "приємна людина" на стороні, то Ваша серцева нейромережа налаштовується на ту людину й енергообмін (емоційно-гормональна взаємодія) починає йти мимо Вашого подружжя та дітей - дім стає пусткою. Муж чи дружина у такому випадку почувають ЗНЕЦІНЕННЯ й ОПУЩЕНІСТЬ. Правда... рівень життєвої енергії опускається, падає затишок, успіх, прибуток кожного члена сім'ї. Повноцінного обміну немає і між віртуальними коханцями, бо кожен намагається нести спільно вироблене задоволення та прибуток до себе в сім'ю. Зрештою, віртуальні коханці через гормонально-емоційні рани все більше відчувають пустку, докори сумління і навіть фізичну біль у серці... "душа баліт" як співається у пісні. Зовнішні подарунки від ментально-емоційних коханців можуть бути новою піснею, стравою, переконанням⚜️, цінністю, новим дизайном щойно куплених меблів чи прикрас тощо. Члени сім'ї ж відкидають такі "дари" (хай вони й будуть естетично досконалі чи неймовірно практичні), адже вони пов'язані із щонайменше емоційною пусткою в серці кожного члена сім'ї, а з часом і болем.
Обов'язковою умовою емоційної зради є УТАЄМНИЧЕННЯ своїх стосунків від свого_чоловіка/своєї дружини: "він не узнає, тут нічого такого й нема", "не треба їй це знати, менше скандалів", "про це ніхто ніколи не узнає, нашо лишні проблєми", "главне, щоб муж/дружина не знав/знала, шоб лишні вопроси не задавав" і подібне. А ще більшим обманом є ЧАСТКОВЕ відкриття правди: "ми просто друзі, ось він цікавиться мистецтвом і патріот", "вона просто моя колега, ми разом малювали мурал" і подібне. Часто ключовим маркером зради може бути слово ПРОСТО.
Виникає питання, чи взагалі не спілкуватися із представниками іншої статі? Аж ні. Спілкуватися, взаємодіяти потрібно і корисно з усіма людьми. Для реалізації суспільних проектів, створення комфортного середовища потрібна кооперація і координація багатьох людей обох статей.
Заміжня жінка може спілкуватися й з арабськими чи турецькими дікпікерами, чи оголятися у відео (як Ольга Полякова чи Василина Зозуля), якщо поруч є її муж. На відміну від жінки, чоловік відчуває наміри іншого чоловіка і тому муж миттєво дає оцінку дій інших чоловіків і надає негайний захист своїй дружині. Тут виникає питання, а навіщо спілкуватися зі східними дікпікерами чи доморощеними мудаками? Та на початку розмови ти просто не знаєш, хто з того боку мережі, чи людина цінує безпеку твого роду, чи має ціль зруйнувати твій дім.
Так само й чоловік може писати проникливий відгук на інтимну лірику якоїсь юної поетеси, якщо в цьому процесі є дружина і їй комфортно.
Тут все просто. Навіть коли поруч немає твоєї половинки, ти спілкуєшся так ніби вона поруч і все чує і почуває. А за найближчої нагоди ділишся із своєю половинкою успіхом комунікації, вивіряєш власний та половинки комфорт, розвиваєш емпатію - прислухаєшся до свого серця, яке в подружній парі одне на двох.
Всі чоловіки, яким я цікава, чимось приваблива, можуть зі мною дружити через мого мужа, ставши другом мого чоловіка. І для мене цей чужий чоловік ніколи не буде "другом", а лише "другом/знайомим мого мужа". Усі жінки, яким чимось привабливий чи цікавий мій муж, можуть дружити з ним через мене, ставши моїми подругами. У мого чоловіка немає "подруг", а є "подруги його дружини". Це все просто пояснюється. У нас з мужем одне серце на двох. Наші серцеві нейромережі налаштовані одна на одну, щоб створювати емоційно-гормональне здоров'я (благодать) саме нас, наших дітей і всіх, хто нас знає. Порушення цих налаштувань завдає болю подружжю, дітям, мріям і проектам, успіху та матеріалізації планів.
Протягом двох років проводила соціальний експеримент⚠️ щодо віртуальної мережевої міжстатевої комунікації. Експеримент мав дві фази. У першій, з чоловіком, комунікація відбувалася комфортно як з іноземцями, так і з українцямм. У другій - я попросила свого чоловіка не втручатися в спілкування, щоб не закривати прояв побутових практик українців. Попередньо скажу, що побутові соціальні практики українців можна умовно назвати СОВОК. Я володію всім інструментарієм совка, оскільки народилася в совєцькій сім'ї в ссср (мій чоловік не зовсім з ссср, тому його погляд збоку є цінним для мене). Будучи совком, самого того не усвідомлюючи, більшість українців, ще не розкривши рота, починають руйнувати шлюб, дім, проекти, достаток інших і, звісно, руйнують своє життя. Ось, на мою думку, глибинна основа статистики 80-90% розлучень в Україні та економічна розруха. Взагалі, людина-совок слабка та недооцінена, тому заради самоствердження схильна до емоційних зрад (романів).
У совка є особлива руйнівна граматика, лексика, модальність, тематика, переконання, цінності, онтологія, символічна система, гумор, прислів'я, приказки, історія, література, гастрономічні уподобання... Совок є плоть від плоті породження руzкага міра. Виявити і прибрати совок є справжньою суттю деколонозації і частиною нашої перемоги ВОЛІ.
Чи цікаві вам будуть спостереження й висновки з цього експерименту?
Радіо Українська хвиля з Європи замовляє Оріані в найближчий час радіозустріч з дружинами військових, які знайшли з дітьми безпеку в Європі, в час коли їх чоловіки боронять Украну. Долучайтесь, запитуйте, пишіть та телефонуйте...

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram