Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

Пам'яті НАЗАРІЯ ЯРЕМЧУКА

1 Грудня, 2021

Президент України Володимир Зеленський посмертно присвоїв звання "Герой України"  співаку з Буковини Назарію Яремчуку.                                                                                         Нагороду він вручив синам під час святкування 30-річчя Незалежності України в Києві.

Нагороду присвоїли Яремчуку "за визначні особисті заслуги перед Українською Державою у розвитку української культури, у формуванні національної ідентичності, багаторічну плідну діяльність і високу виконавську майстерність".

До 70-ї річниці від Дня народження Народного артиста України Наарія Яремчука.
Концерт пам'яті

  • Назарій Яремчук — український естрадний співак. Герой України.
  • Виконанував естрадні пісні у стилі поп і фолк, найвідоміші з яких "Червона рута", "Водограй", "Стожари", "Гай, зелений гай", "Я піду в далекі гори", "Пісня буде поміж нас" та інших.
  • Творчий шлях співака почався з репетицій ВІА "Смерічка" Вижницького будинку культури, яким керував Левко Дутковський. Керівник ансамблю помітив постійного відвідувача та запропонував заспівати пісню на вибір. Це була пісня Ігоря Поклада "Кохана". Голос молодого співака керівникові сподобався, і з осені 1969 року Назарій почав співати у "Смерічці".
  • Знайомство з молодим буковинським композитором, студентом медінституту Володимиром Івасюком відіграло велику роль у житті Назарія. Глядачі почули "Червону руту" та безліч інших пісень молодого автора. Влітку 1971 року взяв участь у зйомках музичного фільму "Червона рута" з піснями Левка Дутковського "Незрівняний світ краси" та "Якщо мине любов". Цей фільм зробив солістів Назарія Яремчука та Василя Зінкевича народними улюбленцями.
  • Коли трагічно загинув Володимир Івасюк, Назарій був одним із перших, хто, не зважаючи на заборону влади, приїхав на похорон до Львова. Тоді це могло коштувати всього: кар'єри, спокою, репутації. Разом із Левком Дутковським вони очолювали траурну колону.
  • 30 червня 1995 року після довготривалої хвороби Назарій Яремчук помер у Чернівцях. Співака поховали на центральному кладовищі Чернівців.
Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram