Петро Олар: Про що мовчали 100 років тому, а також сьогодні говоримо ми з Вами про те, що через 100 років скажуть , а вони мовчали.

25 Травня, 2024  

"Хто глухий і німий, та ще й сліпий, той тихо проживе сто років", - кажуть сицилійці про цей мафіозний "закон мовчання". Я додам від себе Мовчання - це німа сторона брехні, яка з часом може стати Правдою або так і залишиться тим, що залишилось неправдою...
Мені приємно що Олександр Сапронов, сьогодні може тррохи із запізненгням не промовчав, як у нас було колись... Спочатку вони вб’ють твоїх митців.
Заб’ють за гаражами художниць, доведуть до самогубства поетів, згноять у таборах журналістів та істориків, розстріляють священників, а музикантів змусять співати їхні пісні.
Потім вони відкриють кінотеатри, літературні школи і консерваторії. Ти будеш дивитись кіно в кінотеатрі імені Пушкіна, вчитись в консерваторії імені Глінки і слухати оперу в театрі імені Маяковського.
А ще вони завалять твої книгарні і музичні магазини своєю продукцією. Ти й не помітиш, як в тебе на книжковій поличці з’явиться «Золотая серия русской класики», а улюбленою музичною групою стане «Алиса», яка буде розривати колонки піснею про «Небо славян»
Ти будеш дивитись «Грозовые ворота» і "9 роту", ненавидіти «чеченів» і думати, що наші ніколи таке не знімуть.
Одного разу ти будеш в Києві і підеш в музей Булґакова, бо музей «шістдесятництва» буде здаватись тобі провінційним і непривабливим.
А якось в книгарні тобі трапиться на очі самотня книга українською мовою, з дешевою обкладинкою та невідомим тобі автором, і ти подумаєш, що з літературою в нас зовсім не вийшло.
Вони завжди казатимуть тобі, що їх культура – «вєлікая», а твій Шевченко – то так, провінціал, що випадково підкорив столицю.
Ти точно подивишся кілька серіалів про Пушкіна і Єсєніна, і навіть не знатимеш, що існують Панас Мирний чи Валер’ян Підмогильний.
Потім вони зруйнують твій будинок і вигонять тебе з дому, знову вбиватимуть твоїх письменників, руйнуватимуть книгарні, церкви та бібліотеки.
І ти зрозумієш, що все почалося спочатку. Тільки цього разу ти застав новий початок і можеш його усвідомити.
Консерваторії ім. Глінки і театри ім. Пушкіна – це брехня, в якій ти жив. Улюблені розповіді Чехова і пісні Висоцького – це обман, в який тебе втягнули.
Але ти не застав того початку, бо народився в місті імені Кірова і вчився в школі імені Толстого.
Ти був впевнений, що це нормально, що так і має бути. Ти точно думав, що «не вийшли ми літературою», таке буває, не всім же літературам бути великими. Але ти помилявся.
Єдиною правдою, яку ти колись побачив, була та одна українськомовна книжечка серед сотень російських, яка тримала цю країну в той час, як її топили в Достоєвському.
Це тоді тихо робили якраз сіяли будяки та полин траву розбрату і подальших бід. А ще мало говорили навіть накладали вето заборони на те щоб навіть заікнутись на тему

Фрейдизм та психоаналіз: Ідеї Зигмунда Фрейда, включаючи його теорії про підсвідоме та психоаналіз, мали значний вплив на розуміння та лікування психічних розладів. Психоаналіз набув популярності у 1920-х роках як один з небагатьох психотерапевтичних підходів, який намагався зрозуміти внутрішні конфлікти пацієнтів через бесіди та аналіз снів​.
На той час підходи до лікування психічних розладів були здебільшого експериментальними і часто небезпечними, відображаючи обмеженість знань про психічне здоров'я та соціальну стигму навколо нього. Про це мало сьогодні згадуть та говорять в час війни - а це важливо.

Сьогодні, під час війни в Україні особливо з травня 2024 року, фрейдизм та психоаналіз активно застосовуються для лікування військових. Українські психоаналітики адаптували свої методи до умов війни, працюючи з солдатами та цивільним населенням, яке зазнало психічних травм. Вони надають клінічну допомогу, підтримуючи пацієнтів у процесі переживання травматичного досвіду та адаптації до нових реалій​.
Особливо важливим є комплексний підхід до психічного здоров'я, який включає не лише традиційні методи психоаналізу, а й інноваційні практики та інтеграцію міждисциплінарних знань. Це дозволяє забезпечити ефективну підтримку військовим, які страждають від посттравматичного стресового розладу, депресії та інших психічних розладів​.
Наприклад, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) та українські організації впроваджують "дорожню карту" для покращення системи надання психічної допомоги під час надзвичайних ситуацій, що включає підвищення психічної грамотності, підтримку раннього розвитку дітей та допомогу громадам у створенні ініціатив для покращення психічного здоров'я​​.
Завдяки таким зусиллям, психоаналіз і сучасні методи лікування психічних розладів стають важливою частиною системи охорони здоров'я в умовах війни, допомагаючи бійцям і цивільним особам справлятися з психологічними наслідками конфлікту.

Гегель заповів нам не зациклюватися на якійсь одній вузькій області своєї науки. Я знаю вчених , що працюють сьогодні на стику наук. Наукова картина світу, яка твориться сьогодні, включає в себе фізику, біологію та програмування. Нові концепції не тільки як теорії, але й прагненя вчених втілювати та перевіряти їх на практиці, в тому числі у сфері програмування та штучного інтелекту. Сьогодні одна з найважливіших та найбожевільніших ідей, я думаю, полягає в тому, що наш Всесвіт — це самопізнаюча, саморозвиваюча нейронна мережа. Всесвіт не тільки пізнає сам себе, але більше того — він формується (твориться) у цьому процесі самопізнання. Виходить, що немає жодних початкових законів фізики як даності, яку потрібно відкрити. Ми не відкриваємо закони природи, а створюємо їх разом з нею в процесі її пізнання. Ось чому влаштування Всесвіту весь час наче вислизає від нас, особливо коли здається, що ми вже майже розгадали, як влаштований світ, і залишилося зовсім трохи.

Це було сьогодні, можливо ми єдині хто в час війни говорив з Вами про те, що через 100 літ буде важливим та головним і багато тоді можливо скажуть, а чому тоді так мало про це говорили?

Петро Олар - кінорежисер, поет а може й філософ який сьогодні ніде не працює бо пише допис для Вас. Дякую за увагу і запрошую до діалогу на радіо.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram