Праукраїна, – пише О. Хмельовський, завідувач кафедрою дизайну Луцького
державного технічного університету, автор тритомної монографії “Теорія образотворення”, – подібно до гейзера виплескувала свої води, які потоками розтікалися в різні сторони світу, даючи життя багатьом новим народам.
Англійський професор Л. Вулі довів, що сумери (шумери) прийшли в Месопотамію з України (люди іззовні). Після того, як В. Хвойко відкрив Трипільську цивілізацію, вчені констатували її зв’язок з культурою геттів, самаритян, фінікійців, сумерів. На підставі археологічних матеріалів В. Щербаківський довів безперервність розвитку народу від трипільських племен до княжих часів.
Французький археолог М. Буль твердив: “...Арійська раса й культура прийшли в Західну Європу з України”. Польський і російський лінгвіст поліглот М. Красуський, професор Одеського університету, прийшов до висновку, що “ українська мова не лише старіша за всі слов'янські, але й санскриту, грецької, латинської тасінших арійських мов".Тобто, вчений на переконливих фактах, застосовуючи метод порівняльної лінгвістики, довів стародавність української мови, що виникла і сформувалася понад 9000 років тому! Очевидно, – зазначає український дослідник Сергій Піддубний, – першою мовою білих людей була саме та, яку ми сьогодні називаємо українською. Це мова Творця життя на землі, у ній закодована філософія Вищого розуму.
В наш час у Запорізькій області, поблизу Мелітополя, в гротах Кам’яної Могили один з визначних шумерологів академік А. Кіфішин розшифрував на каменях-скрижалях перші у світі письмена. Першопочатки курсиву символограм учений датує ХІІ тисячоліттям до н.е. та безперервність писемності – з VІІІ до ІІІ тис. до н.е. включно.Отже, за переконливими доказами залишків матеріальної та духовної культури в Кам’яній Могилі, академік, письменник і археолог Ю. Шилов стверджує, що саме тут почали накопичуватися перші кам’яні “Книги-скрижалі”. Кам’яна Могила виконувала функції центрального святилища та школи жерців для величезного євразійського простору; тобто, упродовж п’яти тисяч років із покоління в покоління передавала перші традиції писемності та духовності євразійської спільноти. Це суттєво змінює стереотипи старого підходу до вивчення історіїлюдства, зокрема Стародавнього Світу. Із розшифрованих скрижалів Кам’яної Могили, здійснених академіком-шумерологом А. Кіфішиним у 1994 році, виступає, як заповіт для нащадків, гасло: “Радісно плуг ріже землю...” Більше тисячі українських слів вживаються і донині в індійській мовній родині! Відомо, що вивчення давньоукраїнської мови дозволило Ж. Шампольйону прочитати єгипетське письмо і відкрити у всій величі культуру Стародавнього Єгипту.
В 1975 році болгарський поліглот Джонсон Стойко розшифрував рукопис „Листи до ока Божого” – пам’ятку української мови VII-VI ст. до Різдва Христового.
Російська ж мова виникла у фіно-угрів Московії на основі церковно-слов’янської (староболгарської і сербської). Завершив її формування лише в ХІХ столітті О.С.Пушкін.
Трипільці не могли записати і залишити нам знання в інших символах, аніж
мова образотворчих графічних форм на “вічному” природному матеріалі, яким є випалена глина. “Це означає, – вважає О.Хмельовський, – що ті, хто передавав
трипільцям графічні символи, чітко усвідомлювали первинність Слова, збагнути глибину якого людина нездатна, бо розум є запереченням мудрості, яка існує поза раціональним змістом Буття.Тож носії Слова (володарі великої мудрості) залишили нам простішу для усвідомлення мову – граформи, проектуючи в такий спосіб процес пізнання, без якого нам, очевидно, за задумом Творця було б незручно “кусати яблуко пізнання добра і зла”.
Любов Саннікова у своїй унікальній монографії „Свята мова Творця у звичаї народу...” відмічає, що у філософській концепції первинне значення має така категорія, як „народ” – творець мови. А мова – породження народного духу.
Слово – це Божий меч і Ангел-охоронець душі нації.
Підготувала Ірина Омельченко ОМІРА за матеріалами енциклопедії козацтва "Лицарі Сонця"
Картина Юрія Нагулко