ПРЕЗИДЕНТ ГО «УКРАЇНА-2050» ЕВГЕН ЧОЛІЙ ВИСТУПИВ НА IV МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ ВЕРХОВНОГО СУДУ

10 Липня, 2021  


1 липня 2021 року Президент Громадської організації (ГО) «Україна-2050» Евген Чолій взяв участь в якості доповідача у ІV Міжнародній науково-практичній конференції під назвою «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теорії та практики» – «Захист виборчих прав адміністративними судами в Україні», яку проводив Верховний Суд.
Під час своєї доповіді на тему «Вдосконалення виборчих прав: електронне голосування та протидія дезінформації» Президент ГО «Україна-2050» заявив, що питання електронного голосування стає чимраз більш актуальним сьогодні, коли світ переживає пандемію COVID-19, подальшу російську гібридну агресію (в тому числі через значне фінансування ботів, кібератак і розповсюдження дезінформації) та на фоні зростання діджиталізації в Україні.
Він додав, що для того, щоб Україна сформувала власну позицію щодо електронного голосування, потрібно врахувати досвід інших країн в цьому питанні, передусім Естонії, яка стала першою країною, що використала інтернет-голосування під час своїх парламентських виборів 2007 року. Виборці авторизувалися у системі за допомогою ID-картки, що дало змогу їм проголосувати. Під час парламентських виборів 2015 року естонські виборці із 116 країн світу взяли участь у голосуванні через мережу Інтернет. У 2019 році на парламентських виборах в Естонії 43,75% від усіх голосів було віддано онлайн.
Відносно протидії дезінформації під час виборчого процесу Eвген Чолій також наголосив, що потрібно перш за все усвідомлювати те, що дезінформація є важливою частиною гібридної агресії, яку Російська Федерація відкрито веде з 2014 року, щоб повернути Україну у свою сферу впливу та відновити контроль над нею.
Він підкреслив, що Верховний Суд та українські адміністративні суди відіграватимуть важливу роль у цьому питанні, оскільки їм буде потрібно у своїх рішеннях захистити свободу слова, а також заборонити пропаганду, спрямовану на підрив виборчого процесу і довіри до нього громадян України.
Відеозапис цієї доповіді можна переглянути за таким посиланням:
Українською мовою: https://youtu.be/mNCTvEgq1eI?t=3867
Англійською мовою: https://youtu.be/aXVM0eLNL08?t=3867
Збірник тез доповідей IV Міжнародної науково-практичної конференції можна переглянути за таким посиланням (тези доповіді Евгена Чолія на ст. 153): https://supreme.court.gov.ua/userfiles/media/new_folder_for_uploads/supreme/tezy.pdf
На фотографіях з веб-сайту Верховного суду (зверху зліва): Голова Верховного Суду Валентина Данішевська; Президент ГО «Україна-2050», Президент Світового Конґресу Українців (2008 2018 рр.) Евген Чолій; і Суддя Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді, Олена Губська.
ГО «Україна-2050»
ngo@ukraine-2050.org
www.ukraine-2050.org
Громадська організація (ГО) «Україна-2050» є неприбутковою організацією, заснованою, щоб сприяти втіленню в життя за час одного покоління – до 2050 року – стратегії сталого розвитку України, як повністю незалежної, територіально цілісної, демократичної, реформованої та економічно конкурентоспроможної Європейської держави.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram