ПРО НАБОЛІЛЕ Микола Сядристий Геній України творам якого немає місця в Україні

10 Жовтня, 2021


Чому творам Народного Художника України Миколи Сядристого немає місця в єдиному в Україні музеї мікромініатури, який розташований в будівлі Національного заповідника Києво-Печерська Лавра ? Вже впродовж тижня, на запит радіо "Українська хвиля з Європи" не можуть... чи... ні міністр Культури Олександр Ткаченко, ні його Заступник Тарас Шевченко з міністерства, навіть прямий телефон не піднімає Оксана Гук, радник міністра зі стратегічних комунікацій, що курує цей напрямок як передав нам заступник міністра... Незрозуміло, чому Маестро Сядристому, крім попередження про демонтаж музею і капітальний ремонт в Лаврі ніхто крім церковників та їх радників не телефонував...
Мабуть для Намісника московського патріархату Павла не канонічними є те, що людина зробила на грані неможливого, і впродовж останіх років збирає людей більше, ніж їх проповіді, та страхи божі. Ми маємо надію ,що разом захистимо музей і він залишиться в приміщені заповідника, на території Лаври, де його відвідують впродовж біль як 40 років мільйони. Мене особисто і Народного художника України Анатолія Гайдамаку це болить, хвилює і ми закликаємо всіх не байдужих захистити унікальний музей яких можливо більше не буде в Україні.
Миколу Сядристого знають усюди. Його мікромініатюрами захоплювались майже всі президенти світу, та на жаль жоден з українських навіть не знайшов часу супроводжувати своїх зарубіжних колег до музею рівних якому по унікальності немає в світі. З паном Сядристим спілкувалися найвпливовіші та найрозумніші люди сучасності. Ось що він сказав в одному з недавніх інтерв'ю:
"Колись, спеціально для США, я зробив корабель “Санта-Марія”, на якій Колумб відкрив Америку. І про нього (він налічує 256 деталей) писали всі американські газети. Тоді, я ще портрет Лінкольна зробив, маленьку пляшку “Coca-Cola” з логотипом цієї фірми. Після цього мене запросили до космічного центру. Головний інженер цього центру попросив розписатися мене на кріслі Ніла Армстронга (першої людини, що ступила на Місяць – ред.). Я сказав, що це не етично, і я не мав до їхнього польоту на місяць жодного відношення. Він сказав: “Ні. Ми вже тиждень дивимося на Вашу “Санту-Марію“. Я все ж таки розписався на кріслі Армстронга. Знаю, що багатьох моїх робіт не зроблять навіть через 100 років і за мільйон доларів.
Мистецтво Миколи Сядристого обійшло всі континенти, залишаючи незабутнє враження серед глядачів різних країн світу. Найбільш повно його твори представлені на постійній виставці мікромініатюр в Києво-Печерському заповіднику і в Музеї мікромініатюр в Князівстві Андорра.
Художні і технічні мікромініатюри Миколи Сядристого розширюють уявлення про людські можливості, співзвучні нашому часові, коли людина в багатьох галузях науки і техніки заглиблюється в мікрокосмос.
У Сядристого часто запитують: "Що потрібно знати, щоб виконувати надтонкі роботи?". І майже стандартно він відповідає: "Треба мати певні пізнання і досвід у малюнку, композиції і пластиці. Необхідно знати бездоганно властивості всіх матеріалів, які доводиться використовувати в роботі, а також добре володіти своім тілом, щоб виконувати між ударами серця особливо тонкі рухи руки, в якій знаходиться той чи інший інструмент." Але якщо говорити коротко і більш глибоко, то, звичайно, творча і психологічна основа будь-якого художника знаходиться в глибинах його дитинства."

Петро Олар - кінорежисер та журналіст

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram