Підтримати

Пробудження Великої Скіфії: що таке традиційна скіфська війна і як її ведуть українці

10 Березня, 2022

Світ:футурологія
Західні аналітики давали Україні не більше 72 годин у гарячій війні з Росією. Проте реальність виявилась іншою: Україна не лише вистояла, а й поставила на потік утилізацію орків – мордорських психопатів. Стартова потужність утилізаційної машини – тисяча орків на добу.

Україна і Мордор
«Що густіша трава, то легше косити» (Аларіх, король готів)

Одразу звертає увагу тактика українських воїнів. Бої часто починаються з того, що елітні групи несподівано з’являються на джипах, блискавично атакують ворожі колони за допомогою «Джавелінів» та «Енлоу», після чого так само несподівано зникають. Далі знерухомлену колону добивають ЗСУ, а територіальна оборона робить остаточну зачистку.

Застосування мобільних груп – це традиційна українська тактика. Сто років тому це були кулемети на тачанках, чотириста років тому – козацькі гармати на возах.

Але погляньмо глибше. Приклад мобільної війни першими показали скіфи два з половиною тисячоліття тому, коли в Україну вторглась 700-тисячна армія царя Дарія. Вона була знищена, а сам Дарій із залишками перського війська врятувався лише завдяки щасливому збігу обставин. Через два століття в Україну вторгся 30-тисячний корпус Зопіріона – полководця Олександра Македонського. Це військо було повністю знищене, з України не повернувся ніхто.

4 березня 2022 року сенаторка РФ Людмила Нарусова повідомила, що з роти (сотні) російських солдатів, що повернулися з України, в живих залишилися лише четверо.

Деякі російські підрозділи винищені повністю разом з усією технікою. Проте в сучасній Україні це не вважається найвищою бойовою майстерністю: зразковий рівень – це коли захоплена техніка залишається цілою і застосовується проти ворога.

Сучасна українська мобільна війна з повним винищенням багатократно переважаючого ворога нагадує нам про скіфські війни. З іншого боку, в наших предків був цікавий звичай, згідно з яким жоден ворог, який бачив Скіфію, не повинен вийти з неї живим. Сучасні українці – свідомо чи підсвідомо – діють у цьому ж стилі.

Іншою характерною ознакою скіфської війни є творчість і низова ініціатива, коли місцеві громади територіальної оборони знищують ворога без команд згори, на власний розсуд, підручними засобами, весело і винахідливо. Окрім високої мотивації, у них величезна перевага над ворогом завдяки досконалому знанню місцевості. Так що Росія повторила помилку перської армади, відтак результат їхнього вторгнення буде відповідним – додому в Мордор мало хто повернеться живим.

Отже, мобільна війна, низова ініціатива та використання сили рідної землі сучасними українцями нагадують нам про Скіфію. Проте найголовнішим є швидке, просто блискавичне об’єднання українців у різноманітні територіальні, ділові та духовні громади.

– Чому це так важливо?

Річ у тім, що слово «Скіфія» означає «скупчення», «зібрання», «об’єднання», «союз». Воно походить від трипільського слова «сокупія», де «со-» – спільність, об’єднання, «купа» – громада, спільнота. Тому «сокупія» – це об’єднання громад. Це назва суспільного устрою, правовою основою якого було «купне право» («копне право»). Завдяки Геродоту (5 ст. до н. е.) слово «сокупія» почали вимовляти як «скуфія», а назву суспільного устрою перетворили на власну назву, тож слово Скуфія стало синонімом України. У новогрецькій мові (після 15 ст.) букву «У» (упсилон) почали прочитувати як І (іпсилон), тож «Скуфія» перетворилася на «Скіфію».

Таким чином, на наших очах відбувається не просто пробудження духу прадавньої Сокупії, а організаційне формування нової Сокупії як постіндустріальної республіки громад. Важливо, щоб це формування відбувалося правильно й ефективно. Для цього потрібна правдива світоглядна основа і правильна організаційна модель. І про це ми ще поговоримо.


More Записи for Show:
Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram