Рік великих загроз і великих досягнень відзначає Міністр закордонних справ України

19 Грудня, 2021  


Це був гарний рік для дипломатії України. Рік великих загроз і великих досягнень. МЗС системно працювало над утвердженням України як активного учасника міжнародної політики, зміцнювало безпеку для нашої держави у складних умовах, відкривало нові економічні можливості для українського бізнесу у світі.
Ось ТОП-10 наших перемог у 2021 році:
1. Перші за 30 років Стратегія зовнішньополітичної діяльності, Азійська і Африканська стратегії, стратегія публічної дипломатії та комунікаційна стратегія МЗС. Це конкретні дороговкази, які роблять дипломатичну роботу системною, а значить більш ефективною.
2. Створення Кримської платформи. Історичний саміт в Києві за участі 46 країн і міжнародних організацій. Тут навіть коментарі не потрібні. Беззаперечна перемога.
3. Візит Президента Володимира Зеленського до США і побудова довірливих відносин з новою адміністрацією Джозефа Байдена. Згадайте, в якому хаосі скандалів перебували відносини України та США ще кілька років тому. Що маємо сьогодні? Безпрецедентний рівень стратегічного партнерства, понад 20 нових угод, розблокована Комісія стратегічного партнерства, нова Хартія і збільшення обсягів підтримки.
4. Відкриття нових економічних можливостей для українських компаній, експансія українського експорту. Цьогоріч МЗС і Держпродспоживслужба відкрили або відновили доступ на іноземні ринки для 81 групи українських товарів в 21 країні світу. Більше 200 українських компаній (!) розпочали експорт або відкрили представництва за кордоном за сприяння українських посольств.
5. Посилення українського війська зусиллями дипломатів. Україна — це сила добра у світі. Але добро переконливіше з Айлендами, Джавелінами, Байрактарами, сучасними ракетами, кораблями ВМС, базами, приладами нічного бачення, засобами радіоелектронної боротьби тощо. Ми залучали все це завдяки переговорам із партнерами.
6. Створення в Києві Асоційованого тріо з Грузією і Молдовою, його визнання з боку ЄС на саміті Східного партнерства. За півроку ми а) створили новий регіональний альянс; б) вивели його на рівень глав урядів і лідерів держав; в) добилися його офіційного визнання ЄС. Це важливий етап в нашій євроінтеграції.
7. Дипломатія заради миру: деескалація безпекових загроз навесні і мобілізація партнерів на розробку пакету стримування РФ зараз. 53 моїх телефонних розмови і раунди переговорів з партнерами — сухий кількісний підсумок роботи на виконання доручення Президента Зеленського: утримати та розвинути світову коаліцію на підтримку України та стримування РФ. Всі санкції теж зберегли і посилили. Пакет стримування вже втілюється. Включно з пекельними санкціями та новою зброєю для нашого війська.
8. Евакуація з Афганістану та Сектору Газа близько тисячі людей. Цього року ми провели дві надскладні гуманітарні операції та вкотре довели, що Україна своїх не кидає, а також допомагає партнерам. 109 громадян України, 13 громадян Молдови та 4 громадян Болгарії врятовані з Сектору Гази, майже тисяча — з Афганістану. Ми звільнили з полону за кордоном загалом 37 українців. 6 моряків з піратського полону. 5 українських родин ми повернули з сирійських таборів для біженців.
9. Збереження можливостей для подорожей українців Європою. Тут зрозуміло. Добилися включення в зелений список ЄС влітку та врятували туристичний сезон. І навіть після виключення зі списку восени, зберегли більшість кордонів відкритими.
10. Гордість за Україну, яку ми зміцнювали протягом цього року - це сукупність усіх вже згаданих та інших результатів. Ми провели Саміт перших леді та джентельменів, знайшовши новий міжнародний формат, привезли Конституцію Пилипа Орлика вперше до України, захопили позиції лідерів у протидії дезінформації, забезпечили рішення про повернення Скіфського золота і внесення орнаменту Орьнек до списку ЮНЕСКО.
Практично про кожен з цих результатів нам спочатку говорили вдома і за кордоном: «Це неможливо». А вони є. І їх буде більше. Вірте в українську державу і пишайтеся нею✌️🇺🇦
І фотка для привернення уваги🙂 офіційне...

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram