Рішення суду, відповідь Першого заступника Міністра Юстиції Євгена ГОРОВЕЦЯ, яке цікавить інвесторів в Європі, що готові відбудовувати Україну

30 Травня, 2023  

Ура отримали від.... від Міністерства юстиції незнаю як оцінить таку відповідь і матеріал наш читач і слухач. Радіо направило новий відкритий лист міністру юстиції України бо на звернення журналіста там реагують не менше як 50 днів.

41197-48443-33-23 Петро Олар Відповідь_МБФ_Українська_друза

66557-67826-33-23_Петро_Олар_Українська_хвиля__

Відкритий лист !
Міністру юстиції України

Шановний пане перший Міністр!

Дякую за відповідь, якої я чекав з березня перший лист. Після двох публікацій на порталі радіо сьогодні отримав довго чекану відповідь може бути опублікована в пресі Європи з відповідним коментарем юристів з Венеції де я скоро буду у відрядженні. Я на жаль не маю юридичної освіти, але досвід роботи в журналістиці більше 50 років, змушує мене задати ряд додаткових запитань, бо ця відповідь мене дивує, що знову це не відповідь на незаконні дії нотаріуса Гамаль і неналежний контроль з боку керівника Департаменту!
Я описав наявні незаконні дії нотаріуса, яка перетворила в своєму кабінеті приватний будинок в багатоквартирний! Після чого, це стало підставою скарг громадян вулиці Карпатська, кримінальних проваджень в суді ! Все це є предметом моєї запиту і публікацій, а вже від цього бездіяльність керівника Департаменту!
Замість того, щоби розглянути це в комплексі, Ви роз’яснили мені Законодавство, яке я розумію ! Згідно цього Законодавства, Міністерство Юстиції зобов’язана виконувати свої обов’язки, в даному випадку де містяться ознаки Корупції !
Під час військової агресії з боку рф, кожен з нас повинен бути більш уважним до виконання своїх обов’язків ! В той час , коли, багато мешканців вулиці Карпатська, Соломенського району міста Києва виконують свої військові обов’язки, не надає належної поваги до такого змісту розгляду моєї Заяви !
Я звертаюсь до Вас, передати всі мої звернення до пана Міністра!
Після чого, залишаю за собою право використання громадських, журналістських повноважень стосовно цих подій ,звернутись до Європейської спільноти з публікаціями про реформи на папері які я мав честь отримати. А я просив зовсім мало: щоб вчасно зупинити зародження СХЕМИ, як обходити закон, що може загрожувати життю українців. Ось це я просив в двох попередніх листах: «За результатами перевірки прошу вжити передбачених законом заходів щодо скасування незаконної реєстрації права власності на вищевказаний самочинно збудований будинок та 24 «квартири» у цьому будинку, а також заходів реагування до приватного нотаріуса Гамаль І.М. у зв’язку з грубими порушеннями нею законності при державній реєстрації названих об’єктів нерухомого майна.» Зовсім мало і…
Про результати перевірки та вжиті заходи прошу повідомити редакцію радіо Українська хвиля з Європи. Це було 27 березня 2023 року.
З повагою,
Керівник МБФ Українська друза
Та радіо Українська хвиля з Європи Петро Олар

30 травня 2023 року

Сьогодні відправив листа Першому заступнику Міністра юстиції України Горовцю Є.М., так як більше місяця не можу отримати пояснень чому порушення законів не має відповідної оцінки в судах та з боку Міністерства Юстиції. І той факт що ці грубі порушення з боку забудовників: які загрожують життю мешканців новобудов, були висвітлені в кількох ЗМІ і у нас на радіо більше місяця тому і надіслано лист від редакції радіо Українська хвиля з Європи так і не отримав відпдповідіЮ Тому сьогодні більш як через місяць надсилаємо Вам особисто відкритого листа де додаємо всі публікації як в Україні так і в Європі.
Шановний Євгене Миколайовичу!
У червні минулого року Європейська Рада надала Україні статус кандидата на вступ до Європейського Союзу, за умови, що у державі буде продовжено системні реформи, засновані на європейських цінностях, вжито конкретних дієвих кроків на цьому шляху, серед яких рішуча боротьба з корупцією та відмиванням коштів, набутих злочинним шляхом.
Як член Національної Спілки журналістів України, патріот своєї держави, особливо вцей важкий для всіх нас час
збройної агресії РФ, звертаю Вашу увагу на можливі факти зловживань та корупційних діянь у сфері державної реєстрації нерухомого майна.
Мені стало відомо, що керівник Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції України Віктор Дубовик належним чином не розглядає скарги громадян та не реагує на інформацію щодо виявленої правоохоронними органами злочинної схеми незаконного будівництва у м. Києві, з подальшою легалізацією самочинно збудованих об’єктів за участю приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Гамаль Ірини Миколаївни.
За наявною інформацією, Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) власнику земельної ділянки за адресою: м. Київ, вул. Карпатська, 26-а, з цільовим призначенням для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва, громадянину Рябчуну О.В.
видано Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № 540/17/012/009- 17 від 06.04.2017, згідно яких він отримав право на будівництво на вказаній земельній ділянці зблокованого 2-х поверхового (з мансардою) приватного житлового будинку, загальною площею 557,8 кв.м., на 4 блоки (квартири).
Вам має бути відомо, що згідно діючого в Україні законодавства, будинок, на будівництво якого Рябчуном О.В. отримано вищевказані Містобудівні умови, за класом наслідків (відповідальності), тобто за рівнем можливої небезпеки для життя та здоров’я людей, відноситься до класу СС1 з незначними наслідками. Для початку будівництва такого об'єкту не потрібно проходження офіційної експертизи проектної документації, та отримання окремого дозволу на будівництво.
Але у будь якому разі, навіть за цим класом наслідків будинку, забудовник мав право здійснювати будівельні роботи лише при наявності та на підставі відповідної проектно-
технічної документації, із здійсненням технічного та авторського нагляду з боку проектувальників та інших відповідальних осіб. Однак, Рябчун О.В. без будь-якої проектної та іншої обов’язкової документації, тобто фактично самочинно збудував на своїй земельній ділянці 3-х поверховий будинок, загальною площею 655,5 кв.м., на 24 квартири (!), який відноситься до середнього класу наслідків СС2, що перед початком будівельних робіт вимагало обов’язкового
проведення відповідної експертизи проекту та отримання дозволу на будівництво. Потім, Рябчун О.В., використовуючи завідомо підроблені документи, ввів в оману Департамент з.питань державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва, та незаконно задекларував готовність до експлуатації цього будинку. За законом, особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього. Але все це не про Рябчуна О.В. та його «можливості»! З метою незаконного отримання права власності на новозбудований об’єкт нерухомості, оформлення державної реєстрації речових прав, Рябчун О.В. задіяв приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Гамаль Ірину Миколаївну, яка на підставі наданих ним завідомо підроблених документів, незаконно зареєструвала право власності останнього на вказаний житловий будинок. Після цього, Рябчун О.В. у нотаріуса Гамаль І.М. переоформив право власності на будинок на підставну особу Костюка Ю.М., у цього ж нотаріуса від вказаної підставної особи оформив на своє ім’я довіреність на дії з будинком, і на підставі цієї довіреності з метою незаконної реєстрації 24-х квартир як окремих об’єктів нерухомості, надав нотаріусу Гамаль І.М. підроблений «висновок» про можливий поділ 4-х квартирної
будівлі на 24-х квартирний будинок. Нотаріус Гамаль І.М., не зважаючи на те, що подібний «висновок» не передбачений
діючим законодавством, незаконно зареєструвала право власності вищевказаної підставної особи на кожну з 24-х квартир
У подальшому, тим же приватним нотаріусом Гамаль І.М. посвідчено договори купівлі-продажу вищевказаних «квартир», проданих Рябчуном О.В. від імені Костюка Ю.М. іншим громадянам, що дало змогу ділкам, задіяним у цій корумпованій схемі, незаконно легалізувати майно, отримане злочинним шляхом, та одержати від цієї злочинної оборудки грошові кошти на загальну суму більше 8 млн. грн.
10 вересня 2021 року на незаконні дії нотаріуса Гамаль І.М. потерпіла від злочинних дій Рябчуна О.В. мешканка вулиці Карпатської Паламар О.А. подала до Міністерства юстиції України письмову скаргу, яку зареєстровано в Міністерстві юстиції України за вх. № П-28471 від 15.09.2021, в якій Паламар О.А. з посиланням на офіційну інформацію від
правоохоронних органів, на прикладі одного незаконного будівництва, детально описала, як фактично у м. Києві працює злочинна схема легалізації самочинно збудованих об’єктів за участю приватного нотаріуса Гамаль І.М.
19 жовтня 2021 року Колегією Міністерства юстиції України з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції ( далі – Колегія) проведено розгляд вищевказаної скарги за участю заявниці Паламар О.А., її представників - адвокатів Сакуна М.Г. та Нахая Ю.В., з викликом для надання пояснень нотаріуса Гамаль І.В. Однак, на протязі більш як 7 місяців (!) після проведення засідання Колегії, відповідне рішення про результати розгляду Колегією вищевказаної скарги Паламар О.А. на веб-сайті Міністерства юстиції України опубліковане не було, письмову відповідь на її звернення також не було надано.
Тільки 26.05.2022, і лише після неодноразових звернень на Ваше ім’я представників Паламар О.А. з адвокатськими запитами, Директор департаменту (керівника офісу) Офісу протидії рейдерству Віктор Дубовик надав представнику заявниці відповідь про відмову у задоволенні скарги Паламар О.А. «оскільки вона подана особою, яка не може
підтвердити факт порушення своїх прав у результаті прийняття оскаржуваних рішень».(!)
Але така позиція керівника Офісу протидії рейдерству Дубовика В.В. є незрозумілою з огляду на задекларовані задачі цього Офісу, а також функції та повноваження Міністерства юстиції, зокрема у боротьбі з корупцією та зловживаннями з боку державних а приватних нотаріусів.
Тобто, виходить, що Офіс протидії рейдерству та особисто Віктора Дубовика такі повідомлення громадян та інформація про можливі зловживання та інші порушення законності у сфері державної реєстрації об’єктів нерухомого майна взагалі не цікавлять! Вважаю, що такий формально-бюрократичний підхід Дубовика В.В. до розгляду звернень громадян не сприяє боротьбі із зловживаннями державних реєстраторів та використанням їх повноважень у різного роду злочинних оборудках.
З урахуванням викладеного, прошу Вас під особистим контролем повторноповернутися до перевірки Міністерством юстиції
вказаних фактів порушень законності, що привели до незаконного набуття Рябчуном О.В. права власності на самочинно збудований будинок, його перетворення на 24-х квартирну будівлю, з подальшим перепродажем цих «квартир» та легалізацією коштів, отриманих від цих злочинних дій. Більше детальна інформація про вищевказане є у зверненні представника потерпілої адвоката Нахая Ю.В., яке раніше надіслано на Вашу адресу.

З повагою,
Петро Олар.- Журналіст, директор радіо Українська хвиля з Європи

Подаємо наше інтерв'ю та додаткові матеріали програми Грорші каналу 2+2


Серед десятків будівельних афер, що занапастили й у чомусь навіть зганьбили нашу країну, є й зовсім парадоксальні. Тільки уявіть: Київ, тихий приватний сектор, 6 соток землі, ось такий клаптик, – і будинок-монстр на 24 квартири!
Нам вдалось поговорити телефоном з відальним за ці порушення проти якого порушена кримінальна справа.

Підготовлено радіо Українська хвиля з Європи

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram