Саміт НАТО у Вільнюсі: що отримає Україна? | Свобода LIVE та про що говорять в Європі

12 Липня, 2023  

11-12 липня у Вільнюсі триватиме саміт НАТО, де очікуються рішення щодо перспектив України в Альянсі. Також члени НАТО планують ухвалити пакет довготривалої допомоги Україні.

Президент Володимир Зеленський фактично підтвердив свою участь у саміті і закликав лідерів держав Альянсу надіслати Києву чіткі сигнали про підтримку членства України в НАТО.

Однак, не всі західні лідери готові на такий крок: Президент США Джо Байден в інтерв’ю CNN, що Україна поки не готова до членства в НАТО. Берлін, так само як і Вашингтон, не хоче давати обіцянок про вступ України до НАТО в Вільнюсі, пише The Telegraph. Ці дві країни побоюються втягування у війну з РФ і пропонують зосередитись на гарантіях безпеки для Києва.

00:00:00 - Початок
00:09:37 - Олександр Краєв про позицію США щодо членства України у НАТО
00:29:59 - Міжнародний оглядач Радіо Свобода Ростислав Хотин про останні новини з Вільнюса
00:46:10 - Олег Рибачук. Чого очікувати Україні
01:30:53 - Депутат Верховної Ради Роман Костенко. Яку зброю дадуть Україні
01:43:10 - Українські військові про НАТО
01:51:19 - Підсумковий документ саміту
02:21:46 - Дипломат Олег Шамшур про попередні результати саміту НАТО
02:31:20 - Пресконференція генсека НАТО Столтенберга
03:03:53 - Виступ у Вільнюсі президента Зеленського
03:14:20 - Український прапор на головній площі Вільнюса
03:16:07 - Депутатка Європарламенту від Литви Раса Юкнявічене про перспективи України в НАТО

Джерело: YouTube Радіо Свобода

Коментар з Італії журналіст:
Джуліо ді Ніколаїс д~Аффлітто (Giulio De Nicolais d'Afflitto)
НАТО, Вільнюс: на цій великій міжнародній зустрічі Атлантичного пакту, яка розпочинається сьогодні, потрібно вирішити багато речей: призначення голови НАТО на рік має бути підтверджено поточного голову, оскільки він добре працює з секретарем Столбергом. Насправді Драгі відмовився, і італійський адмірал також запропонував і оголосив себе проукраїнським, однак він не повинен висуватися цією Генеральною радою, яка вважає за краще продовження поточних самітів протягом року. щодо анексії України до НАТО, на цій зустрічі у Вільнюсі НАТО має скасувати необхідну раніше «Програму вступу», оскільки з 2008 року до сьогодні Україна вже показала, що вона дуже близька до НАТО. це буде сильним сигналом, який НАТО дасть Україні та Росії. Що стосується халінінградської проблеми, яка може загостритися з надходженням на озброєння російських ракет «Сармат», НАТО може прийняти рішення про морську, повітряну та сухопутну блокаду Халінінграда, який опиниться в оточенні, шляхів постачання з Росії та решти світ. Росія цими днями більш конкретно погрожує підірвати Запорізьку АЕС, у відповідь, але перш за все, щоб заблокувати війну Росії в Україні на нинішніх позиціях, які бачать Росію окупацією Криму, Луганська, Донбасу.

Марія Дзюба - радіо Українська хвиля з Європи: У Вільнюсі пройшов мітинг на підтримку заявки України на членство в НАТО

У нещодавньому мітингу, який відбувся на площі В. Кудирки у Вільнюсі, Литва, було висловлено підтримку заявці України на членство в альянсі НАТО. Такі мітинги мають величезне значення і можуть мати позитивні наслідки для України у прагненні приєднатися до НАТО.
По-перше, проведення таких мітингів є проявом широкої підтримки з боку народу та суспільства щодо євроатлантичної інтеграції України. Мітинги є показником громадської думки та потреб, що може чинити тиск на уряд та міжнародне співтовариство для активної підтримки України на шляху до НАТО.
Крім того, такі заходи допомагають Україні нарощувати свою видимість та привертати увагу міжнародної спільноти до своєї заявки на членство. Мітинги створюють можливість для українського суспільства та активістів висловити свої погляди та аргументовано підтримувати включення України до НАТО.
Членство в НАТО надає Україні безліч переваг та можливостей. По-перше, воно забезпечить Україні колективну безпеку та захист від можливих загроз з боку інших держав. Постійна присутність НАТО на Східному кордоні допоможе запобігти агресивним діям і створити стабільну обстановку в регіоні.
Крім того, вступ до НАТО дасть Україні доступ до обміну досвідом та експертизи з країнами-членами альянсу. Це допоможе Україні розвивати свої збройні сили, підвищувати професіоналізм своїх силових структур та зміцнювати свою оборонну спроможність.
Важливо зазначити, що приєднання до НАТО – це тривалий і складний процес, який вимагає виконання певних критеріїв та реформ. Україна має продовжувати поглиблювати свої демократичні інституції, зміцнювати правову державу та боротися з корупцією. Однак участь у подібних мітингах та широка підтримка суспільства говорять про те, що український народ прагне зміцнення демократії, справедливості та безпеки через приєднання до НАТО.
На закінчення мітинг у Вільнюсі, який підтримує заявку України на членство в НАТО, має важливе значення. Такі мітинги не лише висловлюють підтримку народу, а й допомагають привернути увагу міжнародної спільноти до прагнень України. Членство в НАТО наддасть Україні колективну безпеку та безліч переваг. Проведення подібних мітингів допомагає Україні просувати свої аргументи та підтримувати на шляху до євроатлантичної інтеграції.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram