Сандра Ді – українська зірка Голлівуду

5 Квітня, 2021  


Сандра Ді – знаменита американська кіноактриса. Її ім’я майже невідоме українському кіноглядачеві через те, що пік її кінокар’єри припав на другу половину 50-60-их років ХХ століття, коли «холодна війна» ще тривала, коли цензура дуже дозовано пропускала західні фільми на суд глядачеві СРСР, а американські фільми, та ще з українською кінозіркою, й поготів.

Сандра Ді (Sandra Dee) – це сценічне ім’я Олександри Жук, онучки українських православних емігрантів-лемків. Вона була єдиною дитиною в сім’ї Івана Жука і Марії з дому Цимболяк, народилася 23 квітня 1942 року в Байоні (Bayonne) штат Нью-Джерсі.

Під ім’ям «Сандра» вона стала професійною моделлю у віці чотирьох років. У ці ж ранні роки, вона знялася в телевізійній рекламі.

Слід зазначити, що точних даних щодо дати народження Сандри немає. Різні джерела вказують на 1942 й і на 1944 й рік. Якщо вірити синові акторки, Додду Даріну, і його книзі “Dream Lovers”, народилася Сандра в 1944-му, а потім брехала про свій вік, щоб отримати роботу. Якщо прийняти це за факт, значить, за Боббі Даріна актриса вийшла заміж в шістнадцять років.

У першій своїй картині – «Ще не попливуть» – актриса знялася в 1957-му. Роком пізніше їй дістався Золотий Глобус в категорії «Нова зірка року серед актрис», разом з нею премію отримали Керолін Джонс і Діана Варсі.

Відома Сандра була в основному ролями різних інженю (амплуа в театрі й кіно, молода, щира, цнотлива, наївна дівчина – ред.). Найбільш типовими картинами для неї були «Імітація життя», «Гіджет», «Літній будиночок» і «Дикий і безневинний». Трохи пізніше Ді зіграла роль Теммі в випущених студією Universal Pictures сиквелах картини «Теммі і холостяк», змінивши на цій ролі Деббі Рейнольдс.

У сімдесятих актриса практично не отримувала ніяких ролей. Однак, декілька раз їй діставалися невеликі телевізійні ролі.

У 1950-х вона надихнула на створення пісні, «Look At Me, I’m Sandra Dee», яка була використана спочатку в бродвейській постановці 1972 року «Grease», а пізніше у фільмі 1978 року – «Бріолін».

У 1960-му Сандра вийшла заміж за Боббі Даріна. Цей шлюб привернув до неї чималу увагу – практично на ціле десятиліття. Познайомилися вони в процесі роботи над картиною «Коли приходить вересень», яка вийшла в 1961-му.

У той час Сандра працювала за контрактом зі студією Universal Pictures, де намагалися зробити з неї дорослу, зрілу актрису. До речі кажучи, фільми з Ді в цій якості – в тому числі і з Даріним – були відносно успішними.

У 1961 році у пари народився один син – Додд Мітчелл Дарін, відомий також, як Морган Мітчелл Дарін. Здавалося, що все буде чудово, тим більше, що Сандра кохала тільки одного чоловіка – Боббі, а він, одружившись, порвав зі своїм легковажним способом життя.

Але згодом пішла «чорна» смуга. Після програшу номінації на «Оскара» (що тяжко пережив Боббі, який мав хворе серце) Боббі посилають у турне замість виступів у престижному клубі «Копакабана», внаслідок чого він зриває свою злість на Сандрі. В наступному, Боббі переніс тяжку операцію на серці. На додачу виявилось, що жінка, яку він вважав своєю сестрою, є насправді… його матір’ю. Сандра ж починає страждати на анорексію й депресію, приймає сильнодіючі препарати.

Тим часом у США почалася нова епоха в культурному житті, помінялися ідеали поп-культури. Приходять нові актриси й нові співаки, які потіснили з п’єдесталу Сандру й Боббі. Все це призводить до загострення стосунків подружжя, і врешті воно розпалося у 1967 р.

Пізні роки життя Ді були відзначені слабким здоров’ям. Актриса визнавала, що більшу частину свого життя боролася проти анорексії, депресії і алкоголізму.

У 2000 році, актрисі були діагностовані кілька важких захворювань, включаючи рак горла і ниркову недостатність. Підозра на рак, очевидно, було необґрунтованою. Хвороба нирок, що супроводжується пневмонією, привела до раптової смерті 20 лютого 2005 року, в госпіталі в Таусенд-Оукс, Каліфорнія.

Сандра Ді похована в Лос-Анджелесі на цвинтарі Форест-Лаун на Голлівудських пагорбах неподалік від могили своєї матері, Мері C. Доуван, яка померла 27 грудня 1987 року.

В 2004 році вийшов фільм американського актора і режисера Кевіна Спейсі, заснований на біографії Боббі Даріна, в якому роль Боббі виконав Кевін Спейсі, а роль Сандри Ді виконала Кейт Босуорт.

Джерело: https://ukrainianpeople.us/%d1%81%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d1%80%d0%b0-%d0%b4%d1%96-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d0%b7%d1%96%d1%80%d0%ba%d0%b0-%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%bb%d1%96%d0%b2%d1%83%d0%b4%d1%83/

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram