Підтримати

"Щедрик" - Миколи Леонтовича у світі та у вашому серці , як різдвяний дзвіночок з України

17 Грудня, 2021


Радіо "Українська хвиля з Європи" дарує Вам різдв'ягий дарунок одну годину з Щедриком який співає світ і Україна, заспівайте з радіо і ви для Вас слова в українській та англійських мовах.

"Щедрик" - одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича. Ця мелодія відома не лише в Україні, а й у всьому світі. За кордоном її називають "Дзвінка колядка" або "Колядка дзвонів". А ми зібрали для вас найцікавіші факти про цю різдвяну мелодію.
З дохристиянських часів
Дивуєтеся, чому у різдвяних колядках слова про ластівки? Все тому, що мотиви слів "Щедрик" збереглися ще з дохристиянських часів. Тоді Новий рік святкували навесні, коли оживала природа.
"Щедрик" – авторська обробка
Ця "Щедрівка" – не зовсім народна. Микола Леонтович знайшов текст народної щедрівки та написав до нього музику.
Робота всього життя
Над своїм твором Леонтович працював майже все життя! Щедрівка має аж 5 авторських редакцій. Перша з'явилася 1901 року, остання – 1919.
Хорове виконання
"Щедрік" відомий як хоровий твір. Вперше його виконав хор Київського університету у 1916 році.
Вперше у США
1921 року "Щедрик" вперше почули в США. Його виконали на концерті в Карнегі Холлі у Нью-Йорку.
Англомовна версія
Всесвітньо відома "колядка дзвонів" з'явилася 1936 року. Тоді американець українського походження Петро Вільховський створив англійську версію слів.
Пам'ятні монети
Національний банк України ввів у обіг дві пам'ятні монети "Щедрик" – номіналом 5 та 20 гривень.
"Щедрик" у серіалах
Щедрівка звучала у багатьох серіалах: "Південний парк", "Сімпсони", "Грифіни", "Суботній вечір у прямому ефірі", "Менталіст".
Carol of the Bells та кіно
Полюбилася вона і режисерам фільмів – її можна почути у таких відомих стрічках, як Гаррі Поттер, Один вдома, Біля дзеркала дві особи; "Міцний горішок 2"; "Сімейка Адамсов".
Композиція для 12 віолончелів "Carol of the Bells" стала одним із найпопулярніших творів, які виконав Стівен Нельсон із The piano guys. Понад 9 млн переглядів на Youtube!


More Записи for Show: Радіо Українська хвиля з Європи
Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram