Тарас Шевченко - Великі українці , від великого актора Богдана Ступки

1 Квітня, 2021  

Про Генія розповісти на людській мові талановито і з любов'ю ТАК ЯК БОГДАН СТУПКА


Про життя і творчість Тараса Шевченка написано вже безліч книг і публікацій. Сьогодні, 9 березня, з нагоди 206 річниці з дня народження українського генія, журналісти 24 каналу підготували для вас добірку найменш відомих фактів про нього. Пропонуємо вам перевірити, наскільки добре ви знаєте Кобзаря.

Рекордна кількість пам'ятників
1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Це друге місце за кількістю пам'ятників одній особі. Найбільше на Землі, вважають дослідники, існує монументів Ісусу Христу. Щоправда, є версія, за якою другим за кількістю пам'ятників вважають Володимира Леніна. Але останнім часом, принаймні, в Україні їхня кількість значно зменшилася.

Цитати Тараса Шевченка: найкраще про Україну, мову, Батьківщину та природу
Більшість монументів Шевченку розташовані на території України — 1256, зате майже півтори сотні розмістились у 35 країнах.

Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку "Кобзар", розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.
Шевченко прикрашає придністровські гроші
У 1995 році на території невизнаної Придністровської Молдавської Республіки була введена банкнота у 50 тисяч рублів. На лицьовій стороні – портрет українського гетьмана Богдана Хмельницького, а на звороті – пам’ятник Тарасу Шевченку перед будівлею університету в Тирасполі.

У 2002 році ці гроші надрукували з новим дизайном. Так на банкноті у 50 рублів

ДЖЕРЕЛО: https://lifestyle.24tv.ua/taras_shevchenko_fakti_pro_mittsya_yakih_ne_znaye_bilshist_n665573

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram