У день вишиванки народжується нове свято ВСЕСВІТНІЙ ДЕПЬ ПИСАНКИ!

19 Травня, 2022  

Пригадую, як 9 квітня 2022 року, у нас на радіо був великий майстер - клас з розписування писанок.Тоді наші вчені, яким передали з України фарби та іструмент, відомі буковинські, майстри писанкарки сестери, Наталія Руда та Галина Берник, надихали до творення писанок українців з антарктичної наукової станції Академік Вернадський.
Сестри підготували колекцію писанок, виконаних різними техніками. На виставці буде представлена і традиційна писанка, будуть і такі, що написані кольоровим воском, витравлені та вирізані. Писанкарки намалювали курячі, качині, гусячі та страусині яйця, всередині кожної писанки є три зернинки пшениці.
«Одне з захоплень сестер Наталії Рудої та Галини Берник – писанкарство.
Наталія живе в мальовничому містечку Сторожинці. Писанкарством займається більше 25 років, проводить майстер-класи, а також веде гуртки в Сторожинецькому ліцеї. Мистецтво написання писанки перейняла від майстрині з смт Берегомета Марії Граб, а тепер передає його далі – всім, хто хоче цього навчитися. Зокрема пишуть і вирізають писанки її сини Дмитро та Павло.
Галина проживає в Києві, захоплюється подорожами, все натхнення згодом переносить на писанку. Мистецтво писанкарства перейняла від сестри Наталії» У нас сестри представляють "Всесвіт писанки" та майстер класи які займають важливе місце у нашому проекті..
А сьогодні Наталія Руда написала нам на радіо і висловила побажання підтримати і постійно вести проект "ВСЕСВІТ ПИСАНКИ" у нас на порталі і радіо.Дивитись тут: https://radioukreurope.com/category/vsesvit-pysanky/ Ось її щирі слова:
Сьогодні дуже сильний день, який об'єднує усіх Українців у любові до рідного- День вишиванки.
Я думаю гарно сьогодні стартувати з єднанням усіх народів як на цій писанці у мудру, люблячу світову спільноту, де один одного поважає, любить і ділиться найкращим❤
Пропоную 9 квітня кожного року відзначати Всесвітній День Писанки, адже Писанка- це Любов.
А любов зігріває, окриляє, захищає і єднає всіх людей. В Україні це середина Весни, а в Антарктиді, початок літа.
Цей день не прив'язаний до жодного державного чи релігійного свята, метою є поділитися нашим скарбом, який дійшов до нас через віки, з усім світом, з усіма бажаючими навчитися писати писанку і отримати величезне задоволення, радість і гармонію душі❤
Радіо Українська хвиля з Європи підтримує ініціативу Наталії Рудої і надаємо медіапростір нашого порталу для цієї благородної і важливаї справи. Долучастесь до нашої сторінки а також груп у соціальних мережах нового свята ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ПИСАНКИ!
Пишіть свої думки та побажання на адресу:arattafilm.web@gmail.com "ВСЕСВІТ ПИСАНКИ"


Петро Олар- журналіст.
Світлини з колекції Наталії Рудої.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram