У Ватикані під час загальної прилюдної консисторії кардиналів відбулось Введення в сан нових кардиналів, серед яких був українець

7 Грудня, 2024  

Папа новим кардиналам: пильнуйте, щоб ступати саме дорогою Ісуса
Папа Франциск ввів до Колегії кардиналів нових членів, між якими – кардинал Микола Бичок, кардинал-пресвітер з титулом Святої Софії.
«Повернутися до серця, щоб знову ступити на той самий шлях, що й Ісус, – ось чого ми потребуємо. І сьогодні, особливо вам, дорогі брати, що отримуєте кардинальський сан, я хотів би сказати: дбайте про те, щоб ступати дорогою Ісуса», – сказав Папа Франциск, проповідуючи під час загальної прилюдної консисторії кардиналів, яку він у суботу, 7 грудня 2024 р., провів у базиліці Святого Петра у Ватикані з нагоди введення в сан 21 нового кардинала, між якими був також преосвященний владика Микола Бичок, Єпарх Мельбурнський УГКЦ в Австралії.

Після короткої паузи для роздумів, Папа прочитав формулу проголошення нових кардиналів, в якій, серед іншого, вказано на те, що червоний колір їхнього одягу означає, що вони повинні бути відважними свідками Христа та Його Євангелія в Римі та в найдальших закутинах світу. Потім він проголосив імена нових кардиналів та оголосив їхнє призначення у сан кардинала-пресвітера чи кардинала-диякона.
Після слів Наступника святого Петра, проказавши Символ Віри, нові кардинали склали визнання віри, вірності та послуху Римському Архиєреєві. Далі Святіший Отець наклав на голову кожного із них червоний головний убір особливої форми, колір якого символізує готовність кардиналів пролити свою кров за віру, та кардинальський перстень, як знак гідності та символ єдності з Папою та Вселенською Церквою.

З рук Святішого Отця всі вони отримали також буллу про надання титулу однієї з римських парафій або римського дияконства, що є знаком участі у пастирському піклуванні Єпископа Риму у Вічному Місті. Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії. Цей титул мали також українські кардинали Мирослав Іван Любачівський та Любимир Гузар. Також і головний убір кардинала Миколи є спеціальної форми, що відповідає візантійській літургійній традиції.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Ватикан

magnifiermenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram