У ВІЛЬНЮСІ ПРОЙШОВ ФЕСТИВАЛЬ ХОЛОДНОГО БОРЩУ

5 Червня, 2024  

Вільнюський фестиваль Шалтібарщяй – холодного борщу – у суботу розфарбував столицю в яскраво-рожевий колір, а в його розпалу було досягнуто два не менш яскраві рекорди: за найдовший у Литві стіл холодного борщу довжиною 362 метри сіли аж 1200 гостей фестивалю. За словами Довіле Александравічієне, менеджерки Go Vilnius, агентства розвитку туризму та бізнесу міста Вільнюс, яке організовує фестиваль, досягнення цих офіційних рекордів підняло свято на новий гастрономічний рівень, а досвід спільного столу дозволили нам насолодитися єдністю та традиціями литовської спадщини.

Коли настав суботній обід, уздовж ринку Тимос розтягнувся стіл завдовжки 362 метри – саме стільки років минуло з часу першої згадки про суп батвіні, який вважається попередником холодного борщу, у місті Вільнюс. Багатотисячна юрба учасників заходу сиділа біля нього та разом смакувала порцію освіжаючих прохолодних напоїв. Таким чином було досягнуто навіть два рекорди Литви – найдовший стіл холодного борщу та найбільша кількість людей, які їли цей рожевий суп одночасно.

«Вільнюський фестиваль холодного борщу, який мав успіх минулого року, цього року повернувся з розмахом і ще більшими амбіціями. Ми посадили рекордну кількість учасників фестивалю за найдовший у Литві столик холодного борщу. Під час цього особливого обіду люди ділилися своїми індивідуальними традиціями приготування холодного борщу, обговорювали їх гастрономічне значення з сусідами по столу, а гості фестивалю з-за кордону мали можливість вперше скуштувати рожевий суп. Гонитва за рекордами пройшла справді гладко та злагоджено», – каже Д. Александравічене.

Керівник «Go Vilnius» порадував, що не лише ці рекорди, а й цілоденну фестивальну програму допомогла реалізувати значна кількість партнерів – це майже 200 організацій, а литовська торгова мережа «Maxima» підготувала рекордний стіл та сервірувала його холодним борщем власного виробництва.

Після ситного обіду гості фестивалі ще мали можливість взяти участь у безкоштовних розвагах. До 17:00 виступали уже відомі з минулорічного фестивалю ведучі Міндаугас Стасюліс та Джан Лука Демарко. На всіх чекала центральна розвага всього фестивалю – катання з гори Бастея на чашу штучного холодного борщу. Крім того, найбільш креативно одягнені учасники отриамали призи за кращий костюм.

У зоні відпочинку, на галявині парку Кудру, працював обладнаний простір для молоді, де проходив 6-годинний перформанс «Коріння» художниці Моніки Дірсите.

Ще одна несподівана подія фестивалю – Рожевий забіг офіціантів. Офіціанти, несучи таці з мисками з морозивом, пробіжали аж до Ратушної площі, де будуть вручені призи від спонсорів заходу тим, хто пробіг найшвидше і випустив найменше холодного борщу.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram