Україна памятає - Світ визнає!

17 Листопада, 2021  


16 листопада 2021 року в приміщенні Українського дому у Вашингтоні україньска громада та американські друзі згадували чорну сторінку української історії - подіїї Голодомру 1932-1933.
Послиня України в США Оксана Маркарова та Голова комітету США з визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків відкрили виставку «Голодомор: очима українських митців 1932-1933», представлену творами з приватної колекції Морганом Уільямсом (президент Американсько-Української бізнесової Ради).
Слід відзначити роботу проведену безпосередньо філантропом Морганом Уільямсом та його помічниками з Українського дому та Посольства з підготовки до заходу. Кожне з приміщень виставки є дескретним та цільним, а в комплексі предають надзвичайно, гнітючу, сумну та скорботну атмосферу українського села у 1932-1933 роках. Українські митці у різних техніках змогли відобразити жорстоку діяльність сталінського режиму, яка призвела до геноциду українського народу.
Вартий уваги екуменічний характер заходу, який відвідали представники усіх українських церков з різних куточків Америки, та слова, що висловив Митрополит Української греко-католицької церкви Борис Ґудзяк.
Атмосферу автентичності виставці надають посуд, рушники та одяг, надані українською громадою. А про трагічність подій нагадує єдине пригощання - свіжоспечений представниками Посольства України в США хліб та холодна вода.
Але життя триває…
Виставка триватиме до 3 грудня 2021 року
А Українські дім у Вашингтоні стає справжнім куточком України в Сполучених Штатах.


Світлини та матеріал надані Посольством України у США.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram