Підтримати

Україна здобула ліцензію на Олімпіаду-2022 у жіночому фігурному катанні. Як це сталося: відео

27 Вересня, 2021

На Іграх у Пекіні Україна буде представлена у ще одній дисципліні з фігурного катання.
Україна завоювала ще одну ліцензію у фігурному катанні на Олімпійські Ігри у Пекіні. 15-річна Анастасія Шаботова виборола ще одну ліцензію для України на турнірі Nebelhorn Trophy, що проходить у німецькому місті Оберстдорф.
Турнір Nebelhorn Trophy - остання можливість країн здобути ліцензію для виступів на Олімпійських Іграх. Здобути ліцензії спортсмени могли у всіх дисциплінах: чоловічому та жіночому фігурному катанні, у парах, а також у танцях, однак кількість квот була обмеженою.

Україна перед Nebelhorn Trophy здобула дві ліцензії: Іван Шмуратко - у чоловічому фігурному катанні, а Максим Нікітін та Олександра Назарова - у танцях. Відповідно, у цих дисциплінах Україна не могла бути представленою на ліцензійному турнірі.
Читайте також: Україна все-таки здобула дві олімпійські ліцензії на чемпіонаті світу з фігурного катання
На Nebelhorn Trophy Україна відправилася у складі 15-річної фігуристки Анастасії Шаботової, а також дуету Софії Голіченко та Артема Даренського, які намагалися здобути перепустку на Олімпіаду-2022 у парі. Виграти ліцензію у підсумку вдалося лише Шаботовій.
Як виступила українська фігуристка?
У жіночому фігурному катанні та Nebelhorn Trophy розігрувалися лише шість ліцензій. Відповідно, за підсумками виступів Шаботова мала потрапити у топ-6 найкращих фігуристок, що борються за ліцензії.
Загалом за ліцензію на Олімпіаду-2022 Шаботова боролася із 29 іншими фігуристками. Головними конкурентками 15-річної українки були дворазова чемпіонка США Аліса Лю, а також учасниці чемпіонату Європи-2020 Алексія Паганіні та Єкатєріна Куракова.
За регламентом змагань, фігуристки мали виступити у двох програмах: короткій та довільній. Шаботова за підсумками короткої програми показала п'ятий результат з оцінкою 61.49 бали.
У довільній програмі підсумковий результат Шаботової виявився ще кращим. Вона посіла четверте місце, пропустивши уперед лише Алісу Лю, Єкатєріну Куракову та Вікторію Сафонову.
За підсумками двох програм Шаботова стала п'ятою. Але цього результату вистачило для здобуття ліцензії.
Важливо. Ліцензія, яку здобула Шаботова, не є іменною. Тобто, замість неї на Олімпіаду-2022 може відправитися інша фігуристка.
Хто така Анастасія Шаботова
15-річна українська спортсменка, що виступає у фігурному катанні.
До 2019 року Шаботова виступала у фігурному катанні за Росію.
15-річна Шаботова не брала участі в останньому дорослому чемпіонаті світу, тому що тоді ще не підходила за віком. Україну представляла Анастасія Архипова, яка посіла 35 місце.
Що відомо
Після виступу Шаботової Україна має три ліцензії: у чоловічому та жіночому фігурному катанні, а також у танцях.
Україна все ще зберігає шанси на те, щоб бути представленою в парному фігурному катанні. Для цього Україна має потрапити у топ-10 найкращих збірних, які відбиратимуться до командного олімпійського турніру. Рейтинг буде відомий після серії Гран-прі 2021/22.
У 2018 році Україна на Олімпіаді була представлена у чоловічих та жіночих змаганнях, а також танцях на льоду. Пара не кваліфікувалася в Пхьончхан-2018.
Змагання з фігурного катання на Олімпіаді в Пекіні-2022 триватимуть з 4 по 20 лютого.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram