Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

Українська квітка, яка у пісні народилась - не зівяне віки

5 Квітня, 2021


Цього дня на світ з'явилася КВІТКА ЦІСИК - американська співачка, етнічна українка, яка співала українські пісні так гарно і душевно, що ми досі слухаємо їх, затамовуючи подих та вслухаючись в її неповторний голос.
Квітка Цісик (4 квітня 1953 - 29 березня 1998) народилася у Нью-Йорку в родині українських іммігрантів зі Львова Іванни та Вододимира Цісиків, які не лише прищепили їй та її старшій сестрі Марії любов та повагу до України, а й виховали справжніми українками. Батько Квітки був відомим скрипалем-віртуозом, тож обидві доньки (Марія стала піаністкою, директором консерваторії в Сан-Франциско) успадкували любов до музики. З дитинства Квітка навчалася грі на скрипці та фортепіано, співала в хорі, опановувала театральну майстерність. В 1974 році закінчила консерваторію в Нью-Йорку. Вона вважала, що стане оперною співачкою, проте здобула славу як популярна виконавиця.
Під час навчання дівчина взяла собі псевдонім Кейсі від ініціалів К.С. Саме під ним вона записувала джинґли, була бек-вокалісткою у Боба Джеймса, Роберта Флека, Майкла Джексона та інших зіркових американських виконавців.


У 1977 р. Кейсі зіграла епізодичну роль у комедійній мелодрамі «Ти світло мого життя» та виконала всі пісні головної героїні в ньому. Фільм отримав премії «Оскар» і «Золотий глобус» у категорії «Найкраща пісня до фільму», а також був номінований на нагороду «Греммі» у категорії «Пісня року» за головну пісню, виконану українкою. Проте про участь Квітки Цісик у записі пісень для фільму було «забуто» через її конфлікт з режисером.
Вісімнадцять років Квітка Цісик була єдиним голосом автомобільної компанії Ford. Крім того, озвучувала рекламу для інших великих автокорпорацій, зокрема Chevrolet, Cadillac, Toyota, записувала саундтреки до художніх фільмів.
Однак ми цінуємо та любимо Квітку насамперед за записи українських пісень, які у її виконанні отримали нове життя. Мелодика української пісні, чудова американська якість оранжування (забезпечена власним коштом Квітки та її родини) й майстерність виконавиці, щирість і любов, з якими Квітка співала, ніби проживала, кожну з них, а також її американський акцент, зробили ці пісні неповторними і незабутніми. З допомогою своєї родини вона записала два україномовних альбоми: «Пісні України» (1980) та «Два кольори» (1989), номіновані в 1990 р. на премію «Греммі». А після поїздки на батьківщину у 1983 р. в її репертуарі з’явилися пісні Володимира Івасюка.
Її пісні зачарували українців по обидва береги океану. Її пісня долинула й до ще радянської України - тут її записи обережно, немов скарб, передавали з рук в руки і слухали (часто - потайки) незвичний і привабливий голос американки, яка співала українською.
На жаль, пісню Квітки Цісик обірвала важка хвороба. Протягом семи років вона мужньо боролася із раком, який забрав також життя її матері та сестри. Але здолати його їй було не під силу. Останньою піснею у виконанні Квітки стали «Журавлі» Богдана Лепкого. 29 березня 1998 року Квітка відішла у засвіти, не доживши п’яти днів до свого 45-річчя, і залишивши нам свої чарівні пісні.
© Diaspora.ua
Текст підготовлено спеціально для Diaspora.ua на основі відкритих джерел, передрук та використання - за умови активного посилання на Diaspora.ua.
#УД_Квітка_Цісик #УД_музика

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram