Підтримати

Українську бандуристку відзначили двома престижними преміями в Італії

1 Грудня, 2021

Українська душа починає співати, коли чує мелодію бандури. Бандуристка Eka Caterina популяризує цей інструмент в Італії, демонструючи співочу душу нашого народу.

Останній час став багатим на події для Катерини Царькової: українську бандуристку відзначили в Італії двома престижними міжнародними преміями. Музичний шлях під мелодію бандури Eкa – це сценічне ім’я Катерини Царькової із Запоріжжя.
З 6-ти років вона навчалася грі на фортепіано, а далі – перейшла у клас бандури і вокалу. Училася в музичному училищі, пізніше – в Київському національному університеті культури і мистецтв.

У складі тріо музичного училища “Хортиця” зайняла 2 місце на національному конкурсі “Дзвени, бандуро”. У 2007 році виграла конкурс “Караоке на Майдані” в Запоріжжі, а потім взяла участь в фіналі музичного телешоу “Шанс”.

Зараз музикантка викладає вокал і фортепіано у музичній школі при Академії Лізард у Флоренції та мріє відкрити кобзарську школу.

В Італії бандуристка створила групу Еkа Project з якою бере участь в культурних заходах та театральних виставах. Дівчина виконує традиційні українські пісні, перекладені італійською, щоб розповісти суть і душу свого народу.
Останній період став багатим на події: українську артистку відзначили двома міжнародними преміями “Napoli Cultural classic” та “Celebrity Awards”.

Вперше, за 16 років від заснування, стати лауреатом премії “Napoli Cultural classic-2021” удостоїлася артистка з України. Eка отримала нагороду в номінації «Міжнародна музика» за те, що «своєю творчістю дарує всьому світу традиційні українські пісні, розповідає про любов до Батьківщини та несе надію на краще майбутнє».

Celebrity Awards – є однією з найважливіших італійсько-українських нагород у сфері сучасного мистецтва.
Щороку нею відзначають професіоналів, які досягли успіху, або зробили вагомий внесок у розвиток культури, мистецтва, музики, дипломатії та навколишнього середовища.

У 2021 році цією нагородою відзначено Катерину Царькову за те, що її музика єднає культури двох народів.

Читайте також: Зоряна Белей – українська красуня перемогла в конкурсі “Miss badante Web — 2021”

Висока виконавська майстерність у поєднанні з винятковими вокальними даними, дозволяє Еці гідно презентувати українську народнопісенну культуру та сучасне музичне мистецтво на теренах Італії.

Маріанна Сороневич

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram