Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

Українці у Латвійській Республіці

17 Березня, 2021

Українці у Латвійській Республіці
За даними останнього перепису населення в Латвії проживає близько 43 тис. етнічних українців (»2,2% населення країни). Проте, активну участь в житті громади беруть лише 2-3 тис. осіб.

Більшість українців Латвії підтримують територіальну цілісність та суверенітет України, засуджують Росію як країну-агресора, активно долучаються до заходів Посольства, у т.ч. тих, які проводяться в Латвії на підтримку поранених українських військових та політичних в’язнів Кремля.

Для координації спільних зусиль діаспори на підтримку України у серпні 2019 року при Посольстві України було створено Координаційну раду представників українських діаспорських організацій. До складу Ради увійшли: «Конгрес українців Латвії», «Товариство підтримки України», «Центр культури «Латвія-Україна», «Ризький український народний театр», «Латвійсько-українське молодіжне товариство «Вектор в Європу», а також «Товариство «Українсько-латвійської дружби».

Проте, серед української громади знаходяться і такі, які стали знаряддями в руках російської пропаганди та поширюють фейкову інформацію про події в Україні. Зокрема, згадану позицію займає «Об’єднання українських товариств Латвії» під керівництвом Ірини Дукуле, член правління якого - Леонід Мухін, всупереч законодавству України, на запрошення російської окупаційної влади брав участь у заходах в тимчасово окупованому Росією Криму. Відповідно, у січні 2020 року рішенням Національної комісії з питань закордонних українців за антиукраїнську діяльність було припинено статус «закордонний українець» І.Дукуле та Л.Мухіна. Крім того, Л.Мухіну заборонено в’їзд в Україну.

З 1992 року в Латвії функціонує Ризька Греко-Католицька парафія Преображення Господа нашого Ісуса Христа, яка відіграє важливу роль у житті української громади Латвії.

Щомісячно виходить україномовна радіопередача «На хвилях Дніпра» на Латвійському радіо «Домська площа FM».

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram