Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

Василь Доценко : А з чого починається Ваша історія людства та України?

19 Червня, 2022


Філософія історії (або історіософія) — це галузь філософії, яка розглядає онтологічний контекст людської історії:
- витоки і кінець історії,
- наявність у ній задуму та мети,
- які лінії подій вважати основними, вартими висвітлення і т.п..
Не буду повторювати великі лекції з історіософії. Скажу своїми словами про два онтологічні мейнстріми, що визначають наші історичні концепції - від мавпи та від бога.
♦️Від мавпи.
Звичною для нас є радянська історія, побудована на принципах механіцизму (Гоббс, Дарвін, Маркс). У ній відсутня особистість творця. Світ, природа й людина якось виникли та розвиваються з того часу лінійно за певними фізичними та соціальними об'єктивними законами від простого до складнішого.
З такої онтології виростає історична концепція, що перші люди були темними примітивними мавпами. І з часом якось ті напівмавпи навчилися добувати вогонь, обробляти кістку й камінь та виробляти мораль, мистецтво і уявлення про богів. Далі темні віки змінюються світлішими: енеоліт, бронзова доба, Велика Скіфія, Русь, Козаччина, Шевченко... Типова програма Історії сучасної української школи.
У радянський час українцям дозволяли з'являтися в добу Козаччини, а в незалежній Україні - українці вже з'являються в Русі.
Дарвінізм, марксизм, позитивізм окреслюють певні важливі моменти в історії та обґрунтовують відсутність творця (бога, богів, ангелів, прибульців і т.п.) в історії людей.
Тут аксіома відсутності творця, змислу та цілі історії береться на віру. Ця аксіома є чи не єдиним випадком містицизму в усій концепції механіцизму.
У межах цієї механіцистичної концепції лежать не лише світські історії, а й релігійні. Так, Лев Силенко виводить літочислення України від Мізинської культури 11000 років тому. Час, коли темні часи були осяяні світлом мізинського меандру та засвідчили початок історії людини, що одночасно була і першоукраїцем.
Механіцизм радянський - українцям 500 років від Козаччини.
Механіцизм офіційний - українцям 1000 років від Русі.
Механіцизм рунвіри - українцям 11000 років від мізинців.
Ставки зростають. Хто дасть більше?

♦️Від бога/богів.
Християнське бачення (Святий Августин, Святий Тома Аквінський, Готфрід Лейбніц) передбачає прогрес, що обмежений трьома ключовими моментами в історії: створення світу та людини, пришестя Христа та есхатологічний кінець Апокаліпсис.
Тут беруться на віру певні аксіоми: творець є причиною і початком світу, історія наповнена змислом та має ціль.
У межах цієї концепції є не лише християнська релігійна історія, а й наукові, містичні та релігійні нехристиянські.
У християнстаі історія починається із пришестя Христа та початку його місії Спасителя людей. Гріхопадіння Адама є лише передісторією.
Гіпотеза палеоконтакту астрофізиків Сагана-Шкловського теж починає історію людей з пришестя прибульців, які започаткували цивілізацію та історію. Дике існування людей є передісторією.
Ведична традиція наповнена повідомленнями про сходження богів на Землю та започаткування першоцарства/цивілізації. Спасіння людей є місією синів небесних. Дике існування людей є передісторія. Буддистська блага вість про спасіння людей - теж належить до історій, де є суб'єкт (творець/творці).
♦️ А на якій онтологічній базі ви будуєте свою історичну концепцію?
·
За що воює Україна 💛💙
або завершення місії Христа
та чи варто боятися кінця історії.
(Історіософія онтологічного детективу "Los Angeles: дороговкази української ідентичності", В.Доценко)
■■■ Передісторія.
■ 0.1. За Ведичною традицією, частина наших предків мешкали на супутниках планети Света. Розгалуджена система супутників звалася Сака, звідки і назва народу.
▪0.1.1. У земній культурі планета Света та система супутників Сака зображені як Світовий Пагорб та Дерево Життя.
◾0.2. Планета Света/Сака оберталася в зоряній системі Камадгена (Гаумата) в міжпланетних просторах, які звалися Молочними океанами.
▪0.2.1. У Ведичній традиції зоря Камадгена позначена метафорою Крилатої Корови.
◾0.3. Зоря Камадгена перебувала у космічному царстві Васіштхи. Мешканці зоряної системи були творцями різних матеріальних благ, зокрема інших зоряних систем таких як Нандіні.
▪0.3.1. Цар іншого зоряного царства Вішвамітра спокусився красою та продуктивністю Нандіні і захопив її.
▪0.3.2. Мешканці зоряної системи Камадгена мілітаризувалися, зокрема з планети Сака походять зоряні воїни саки. На честь свого царя Васіштхи вони почали носити чуби як відзнаку воїнства.
▪0.3.2.1. Метафора народження воїнів-саків звучить так: зі свого вимені породила корова Камадгена саків.
◾0.4. За Ведичною традицією, у зоряних суспільствах Земля мала статус тюрми душ. Бути ув'язненим на Землі (тобто стати людиною) було великим покаранням для вічного бога - громадянина космічної цивілізації.
▪0.4.1. У Біблії та сама думка описана як вигнання Адама й Єви з Раю та отримання на Землі біотіл (одяг зі шкіри). Земна тюрма мала надійну охорону (херувим з огненим мечем, що обертається, та не дозволяє людям вернутися до Раю).
◾0.5. Втілення саків на Землі відображено у міфах про небесне/божествене походження земних героїв/напівбогів, синів божих/ангельських, першоцарів. Причому група пасіонаріїв подається як персоніфікована особа.
▪0.5.* Церква є тіло/народ Христа. Тобто, Христос є персоніфікований народ, а не одна особа.
▪0.5.1. Небесна діва Сакунтала 'пташина' породила першоцаря Бгарата.
▪0.5.2. Небесна діва Фогулунь (менша сестра Енгулунь та Женьгулунь) з'їла плід жужуби і породила першоцаря Гьоро - першопредка маньчжурсько-китайських імператорів.
▪0.5.2. Богиня Jsj/Ісида з'їла виноградинку і породила Гора - першофараона Єгипту.
▪0.5.3. Мама з'їла горошинку і породила Гороха - першоцаря, лідера трьох побратимів.
▪0.5.4. Геракл, Кришна, Христос (і т.п.) народжені від батька небесного.
◾0.6. Атрибути царя Гороха:
🗝народжений на Землі від небесного батька;
🗝швидкий ріст - не годинами а хвилинами;
🗝змієборець, борець за волю;
🗝першоцар;
🗝числа еволюції 1(з'ява), 3(початок місії), 12(подвижництво), 13(завершення місії).
▪0.6.1. Історія космічних громадян, що прибули на Землю, була оформлена у різних видах мистецтва, жанрах творчості та виконувалася в обрядах річних і родинних свят заради збереження пам'яті про місію та продовження самої місії першоцаря. Так, персоніфікований народ Горох/Кришна/Христос міг подаватися як цар і Сонце.
▪0.6.2. Про парадокс Трійці у християнстві "син є батько". Боги (громадяни космічних цивілізацій) втілюються/народжуються на Землі (стають землянами). Особистість у двох різних умовах так і лишається тою самою особистістю. Різні статуси та послідовність їхньої зміни позначено як Батько й Син.
◾0.7.Громадяни космічної цивілізації саки могли реалізовувати свою місію звільнення землян на всій Землі через навчання людей. Грецький дослідник Казанас стверджує, що віди були поширені не лише в індоєвропейських мігрантів, а й у різних частинах Землі в різних цивілізаційних осередках.
▪0.7.1. Незважаючи на повідомлення з різних частин Землі про наявність відичних артефактів, Доно-Дунайський чи Дніпровський осередок палеоконтакту дав початок сучасній (по суті індоєвропейській) цивілізації людства.
◾0.8. Початок історії земної цивілізації свободи описано в Іпатіївському літописі:
🗝Введення інституту ШЛЮБУ (одному чоловіку одна жона), що замінив БЛУД.
🗝Введення ДАНІ царю.
🗝Початок металообробітку та виготовлення металевих інструментів, зокрема зброї. Ці нововведення відбулися за царства Сварога (Сварог - небесний).
▪0.8.1. За порушення вірності в шлюбі була санкція стинання голови. За неуплату дані санкція спалення в печі огненій. Наявність законів та санкцій передбачає наявність армії та царя, а це все атрибути держави.
▪0.8.2. Інститут шлюбу дозволив великій кількості людей мешкати в одній громаді-місті. Дань (зосередження значних матеріальних ресурсів) дозволяла реалізовувати великі громадські, культурні та наукові проекти: будівництво храмів, міст, курганів, розвиток металургії.
▪0.8.3. Мистецтво/наука/педагогіка покликані були пронизати побут, обряди та свята з метою підтримувати ефективну мораль та закони. Зокрема, давні колядки оспівують вірність у шлюбі. Трипільські фігурки жінки розписані знаками, що пояснювали призначення частин тіла.
■■■ Початок історії. Кайрос.
В Україні та на Землі історія починається одночасно зі з'явою її змислу, цілі.
■ 1.0. Трипілля (перша енеолітична культура України) відповідає царству Сварога: початок металообробітку, шанування жінки. Якщо буквально прочитати Сварог як небесний, то у Трипіллі правили царі небесні - прибульці, боги з космосу. Відтак земних людей у Трипіллі навчали боги з космосу.
▪1.0.1. Трипілля - одна з багатьох землеробських культур Європи, але вона особлива для творення сучасної цивілізації людства - Трипілля увійшло в Контактну Зону формування праіндоєвропейців.
◾1.1. Курганна гіпотеза, Україна і глобалізація.
▪1.1.1. Безсумнівно, праіндоєвропейці були сформовані в Контактній Зоні трьох культур Трипілля-I2, Шнуркової Кераміки-R1a та Ямної-R1b. Це територія України. Тут і родилося тіло/народ Христа/Гороха.
▪1.1.2. Ідея глобалізації (звільнення всіх людей від тюрми Змія-Землі) вперше спрацювала в Ямній культурі. Вона росла не годинами, а хвилинами, якщо виразитися словами казки про Котигорошка. Великий змій дас Врітра ріс щодня так, що міг поглинути всіх людей і богів, якщо описати словами Риґведи.
▪1.1.3. Те, що археологи зафіксували, як вибуховий ріст першої курганної культури (Ямної), давні тексти описують як швидкий ріст першоцаря. Таким чином ми можемо відновити назву народу Ямної культури за іменем першоцаря: Горох, Гьоро, Гор/Pharao, Геракл/Іраклій, Кришна, Христос, Бгарат, Врітра, Багарат/Багратуні, Бореус/Бореад, Борі, Брутено/Прутено...
▪1.1.3.1. Найбільша річка на Землі, що несе у собі назву першоцаря, Борустен вказує на місце, де була першокраїна (Велика) Борія/(Гіпер)Борея. Тим паче, це місце Контактної Зони, колиски ІндоЄвропи.
▪1.1.3.1. Птолемей назвав країну гіперборейців Скандієм (схоже Сакунтала, саки) та Еритієм (схоже Аратта). То була кузня народів, де навчали людей обробляти метали та землю. Кузня народів відповідає опису Контактної Зони та початку глобалізації.
▪1.1.4. Інша назва першоцаря Врітри дас і даг/дак відповідно у сатем- та кентум-мовах. Якщо Борія назва країни, то даси/даги/даки це назва етносу, що спочатку був основним у ній.
▪1.1.4.1. Народ дасів/даків також персоніфікований як цар та бог Даждь у слов'ян і Даґда у кельтів.
▪1.1.4.2. За Іпатіївським літописом саме цар Даждьбог слідував за Сварогом і продовжив справи, започатковані попередником.
▪1.1.4.3. Мати Даґди та даса/дака Врітри була Дану. Якщо Даґда/Врітра відповідає Ямній культурі, то його мати змія Дана мала би відповідати Трипільській культурі (народ данави). Найбільші річки Дани в Україні: Дунай, Дністро, Дана, Дніпро, Донець, Дон.
◾1.2. Земні саки - царі Землі.
▪1.2.1. Одна з колоній борів Бгарата/Індія пережила ідеологічну реформу. Частина еліт заперечила обтяжливе ведичне вчення, та спростила його до простої доктрини, де наголошувалася місія волі через глобалізацію та прогрес. Прихильники нової доктрини назвалися саками за своїми небесними богами-предками. Конфлікт традиційного ведизму та нової доктрини саків описано в Магабгараті, Пуранах та інших джерелах.
▪1.2.1.1. Саків вигнали з Індії, проте брахмани зробили передбачення, що саки стануть володарями Землі.
▪1.2.2. Нова доктрина саків поширилася із Пенджабу по всій Євразії.
▪1.2.2.1. На ранньому етапі експансії саків, у Бактрії, частина відкололася від них внаслідок реформи Заратустри. Ці розкольники відомі в історії як мідійці/перси, а нині курди, іранці, дарі, таджики.
▪1.2.2.2. Серед саків, що лишилися в Індостані, народився Будда. Буддизм є доктриною спасіння душ з кола перероджень на Землі та повернення до Саги небесної.
▪1.2.3. Присутність саків позначена когнатами назви народу Śāka(la) > Sangala/Sanglech/Sangilen > Angel/Ingilene/Ingala/Ingul/Angul/Angeln/Anglia > Angara/Ankara/Oghur/Ugra/Oghuz/ > Ang- тощо.
▪1.2.4. Велика Скіфія (давня Україна) стала на свій час основним рушієм місії свободи саків/Христа/Гороха. Українські скіфи дали початок новій Європі, започаткувавши Середньовіччя.
■■■ Історія Нової Європи.
■ 2. Велика Скіфія породила германські та слов'янські народи, відтак сформувала сучасну Європу.
■ 2.1. Предки слов'ян Склавени (Sklaveni < Skolotoi < Sakala < Saka "саки/скіфи"). ▪2.1.* Серед предків слов'ян є Анти (Сівери/Савіри < Савромати (родичі скіфів) < Сайріма < Саувіра). ▪2.1.1. Предки Склавенів та Антів називалися венеди/вани або спори/бори. ■ 2.2. Германці Свеби (Svabi < Schwaben < Sklaveni < Skolotoi < Śākala < Śāka "саки/скіфи"). ■ 2.3. Литовське плем'я Скальви (Schalwen/Skalviai < Skolotoi < Śākala < Śāka "саки/скіфи") ■■■ Глобалізація. ■ 3. Англо-Сакси. ■ 3.1. Як і пророчили брахмани, саки/скіфи взяли владу на Землі. Нині Англо-Сакси (один з багатьох скіфських центрів) очолюють цивілізаційний прогрес людства. Англо-сакси здійснили дві останні науково-технічні революції - Парову (19ст., Англія) та Цифрову (20ст., США). ▪3.1.1. Англи. New England (США) < England (В.Британія) < Ængleland < Angel/Angul/Anglia (ФРН) < Angul/Ingul/Syngul/Hingul (Україна) < Angł/Angel/Ingilene/Eğil (Туреччина/В.Вірменія) < Sangala (Індія/Пенджаб) < Śākala "скіфський" < Śāka "саки/скіфи". ▪3.1.2. Сакси. Sachsen < Saka/Śāka "саки/скіфи". ▪3.1.3. Британці. Great Britain ~ Maha B'arata ~ Hyper Borea "Велика Борія". Відчуйте масштаб глобалізації британців у виразі "Над Британською імперією ніколи не заходить Сонце". ■■■ Кінець історії Землі. Апокаліпсис і Вознесіння Христа. ■ 4. Воля або Смерть. ◾4.1. Україна-2022 є щит і меч народу/тіла Христа у місії визволення Землі від зла/рабства/руйнації. Народи волі (Англо-Сакси) переможуть зло/рабство (РФ-КНР). ◾4.2. Після нашої 💛💙 перемоги Людство об'єднається для науки, прогресу й волі. ◾4.3. Науково-технічний розвиток вийде на такий рівень, що місія Христа/Гора досягне цілі людства повернутися до неба, до життя вічного у статусі космічної цивілізації. ◾4.4. Найближчим часом людство зосередиться на таких напрямках діяльності: - безпека, їжа, гармонізація екосистем Землі; - покращення характеристик біотіл, подовження молодості і життя людей; - створення штучного інтелекту, кіборгів, іннервація кібернетичних організмів; - адаптація людей до життя в космосі; - відкриття нових видів енергії та способів переміщення в космосі; - освоєння планет Сонячної системи... ■ 4.5.0. Весь цей науково-технічний прогрес буде супроводжуватися відповідним надпотужним вибухом культури. На цьому місія Христа/Котигорошка сповниться та закінчиться історія Землі.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram