Підтримати

Всесвіт Писанки - до нашого проекту долучились науковці антарктичної станції Академік Вернадський

26 Квітня, 2022

ЯК ВІДЗНАЧАЮТЬ ВЕЛИКДЕНЬ В АНТАРКТИДІ
Оскільки нас дуже багато запитують, чи святкують Великдень українські полярники на "Вернадському", то трошки з запізненням розказуємо, як це відбувається👇 повідомили в національному антарктичному центрі.
Так, на нашій станції теж відзначають Великдень, адже на цілий рік вона стає домом для полярників та полярниць, і для них дуже важливо дотримуватися тих традицій, які посеред крижаних просторів єднають з рідною землею.
До свята кухар 27-ї УАЕ Олег Курас спік пасочки, до традиційного рецепту яких він додав власноруч зроблену сметану. А ще особливу закарпатську паску на станції приготувала метеорологиня Оксана Іваніга.
Також напередодні Великодня полярники створювали писанки. Спеціальний набір для цього на "Вернадський" передала народна майстриня з Буковини Наталія Руда. Дізнатися ж таємниці писанкарства учасники експедиції могли з її майстер-класів.
За бажання зимівники мали змогу посвятити пасочки та інші смаколики привезеною з України свяченою водою і помолитися у невеличкій каплиці Святого Володимира.
І в молитвах, і за святкуванням наші полярники неодмінно згадували Україну – щоб у ній панував мир і добробут, а в домівках усіх українців було затишно та світло💙💛
Дякуємо за чудові фото біологу Сергію Глотову, а сисадміну Володимиру Хомку – що зробив для наших читачів навіть невеличкий блог...

А й справді, де є українці там живуть традиції, звичаї та віковічне народне Мистецтво, там є Україна, її дух і любов.

Ці світлини надіслали нам з української Антарктичної станції Академік Вернадський, куди дуже довго з Буковини, різним транспортом і навіть криголамом везли писачки, форби і зразки від  майстринь-сестер  Наталії Рудої та Галини Берник..  Якраз їх ініціатива розписування писанок на всіх континентах Землі і народила в нас ідею започаткувати Всесвітнє свято - День Писанки.

Яким він буде і коли вирішуватимемо разом на сторінці нашого порталу ВСЕСВІТ ПИСАНКИ - Долучайтесь.... пишіть на пошту, надсилайте світлини, відео та своє бачення свята arattafilm.web@gmail.com tel viber +37063233112

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram