Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

ЗАБУТА ДОРОГА ЕМІГРАНТІВ НАВІТЬ ЧЕРЕЗ СТОЛІТТЯ НЕ ПРОРОСЛА В НАШІЙ ПЯМ'ЯТІ

5 Квітня, 2021

"Оптимізм" - пам'ятник українським іммігрантам до західної Канади у м.Дофін (Манітоба), споруджений до 50-ї річниці Українського фестивалю, що проводиться в місті.
Напевно, це найкращий пам'ятник українським іммігрантам, адже втілює їхню надію на краще життя, з якою вони їхали до Канади. Власне, крім надії, їм нічого було взяти з собою за океан. Автора вже встановленого памятника та його меценатів не вдалось на сьогодні встановити , але надіємось в найближчий час нам допоможуть наші канадські друзі.

Та історію іншого меморіального комплексу який замовлено ще за життя Лео Мола з Вініпегу, він мав бути одним із скульпторів, та на жаль і до сьогодні ця творча ідея є лише в авторському виконанні на папері автора Народного художника України , лауреата Державної премії Тараса Шевченка, Академіка Анатолія Гайдамаки.

Маестро Гайдамака можна сказати пройшов особисто, щоправда як митець тільки в образах всб тернисту дорогу наших співвітчизників емігрантів, Можливо він йшов і не зовсім так, бо вони брали всі свої біди, щоб прибити камінням зібраним в полі де проклали першу борозну. Так за роки, від перших ,які вирушили з Долини на Прикарпатті, вони знайшли сили і працбовитість зібрати Золотий сніп Достатку. Анатолій Гайдамака знайшов натхнення і талант, щоб так образно втілити меморіал " Золотий сніп" - нації яка збагатила і збудувала Канаду такому як вона є... такою що стала для них другою рідною Батьківщиною. де вони народжують дітей, сіють радість та щастя для Родин і допомагають матері Україні.

 

Мабуть на канадській землі зросли і стали шановними та багатими діти та внукі тих перших українців які проклали першу борозну і зібрали той золотий сніп, зерноми якого Канада стала житнецею світу.

Є надія що діти та внуки перших побачуть ці світлини, із нашої пкблікації та додадуть свою фінансову енергію щоб ці образи стали меморіалом пам'яті на віки, уже для їх внуків. Так ми підживемо невмируще родове дерево що, прижилось на чужині.

.

Петро Олар,

Світлини з проекту Анатолія Гайдамаки.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Copyright 2021 - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram