Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

Заява прокурора МКС Каріма А.А. Хана КК щодо ситуації в Україні: «Я уважно стежив за останніми подіями в Україні та навколо неї зі все більшою стурбованістю».

26 Лютого, 2022

Генеральний Прокурор Міжнародного кримінального суду починає слідство щодо дій Росії в Україні, починаючи з 20 лютого 2014 року за трьома напрямами: геноцид, війна та злочини проти людства


Перебуваючи в місії в Бангладеш, я уважно стежив за останніми подіями в Україні та навколо неї зі все більшою стурбованістю.

Нагадую всім сторонам, які ведуть бойові дії на території України, що відповідно до декларації, поданої 8 вересня 2015 року , визнаючи юрисдикцію Міжнародного кримінального суду («МКС» або «Суд»), мій офіс може здійснювати свою юрисдикцію та розслідувати будь-які акт геноциду, злочину проти людства або військового злочину, вчинений на території України з 20 лютого 2014 року.

Будь-яка особа, яка вчиняє такі злочини, у тому числі шляхом надання наказу, підбурювання чи сприяння іншим чином у вчиненні цих злочинів, може бути притягнута до відповідальності перед Судом з повною повагою до принципу взаємодоповнюваності. Необхідно, щоб усі сторони конфлікту поважали свої зобов’язання за міжнародним гуманітарним правом.

Мій офіс також отримав численні запити щодо поправок до Римського статуту щодо злочину агресії , які набули чинності у 2018 році, та застосування цих поправок до нинішньої ситуації. Враховуючи, що ні Україна, ні Російська Федерація не є державами-учасницями Римського статуту, Суд не може здійснювати юрисдикцію щодо цього імовірного злочину в цій ситуації.

Мій офіс продовжить уважно стежити за ситуацією в Україні. При незалежному та неупередженому виконанні свого мандату Управління залишається повністю відданим запобіганню жорстоким злочинам і забезпеченню притягнення до відповідальності кожного, винного за такі злочини.

Після мого повернення до Гааги я маю намір оприлюднити більш детальну заяву щодо ситуації в Україні, яка дасть ясність щодо моєї оцінки та наступних кроків, які я передбачаю щодо цієї справи.

Джерело: Прокуратура | Контакти: OTPNewsDesk@icc-cpi.int

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram