Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

Заробітчани знайшли заміну Польщі

18 Жовтня, 2021

Заробітчани знайшли заміну Польщі

У Польщі заявили про серйозну економічну загрозу: українські заробітчани після офіційної реєстрації залишають країну і їдуть до Німеччини. І хоч отримати дозвіл на роботу в цій країні набагато складніше, середня зарплата там в кілька разів вища, пише Обозреватель.

Ще в 2019-му близько 79,2% всіх посвідок на проживання, які отримували українці в ЄС, видавала Польща, йдеться в даних Євростату. Ще до 40% заробітчан в цій країні працюють без дозволу на проживання або навіть дозволу на роботу.

Поступово ситуація змінюється. Українці жертвують шансом легалізуватися в Польщі і шукають можливості влаштуватися в Німеччині, де одна з найвищих в Європі зарплат. Другий варіант — офіційно наші громадяни оформляються в Польщі, але працювати воліють на німців.

«Ми можемо говорити про тисячі українців, які офіційно проживають у Польщі, але працюють у Німеччині, де нестача робочої сили також болюча. Це серйозна загроза для Польщі», — обурився в коментарі Bloomberg голова польського кадрового агентства Кшиштоф Інглот.

Щороку кількість офіційно зареєстрованих у Польщі українців зростає на 20% і вже перевищила позначку в 1,2 млн осіб. Поки українці шукають кращих умов роботи в Польщі, самі поляки воліють заробляти в Німеччині, Норвегії, Великобританії. Така ситуація легко пояснюється розміром зарплат. Тоді як в Україні в середньому заробляють близько 14 тис. грн, у Польщі можна претендувати на 41,7 тис., а в Німеччині – понад 131 тис. грн.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Copyright 2021 - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram