Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

Знімається кіно: Україна - Литва, мистецькі паралелі, що пересікаються

6 Червня, 2022

Їх об'єднала в творчу групу війна. Народний художник України, лауреат Державної премії Тараса Шевченка Анатолій Гайдамака був двічі в Литві, вперше ще в 70 роках минулого століття, а вдруге в 2019 році, коли спільно з Іваном Марчуком проводили в Нерінгі майстер-класи в колонії художників, яка існує понад 100 років. На майстер-клас в Литві прибув самобутній художник Ромас Озгірдас, який в 2022 році дав притулок українським біженцям від війни з Лиману Донецької області. Серед переміщених осіб була Євгенія Овчаренко, яка сьогодні в литовському місті Таураге чекає Перемоги і народження сина. Якраз Євгенія та Ромас стали героями майбутнього документального фільму, що на литовській кіностудії АРАТТАФІЛЬМ, яку очолює український режисер і продюсер Петро Олар, творить режисерка з Києва Марія Ніколаєва та оператор Іван Віссаріонов. Цей фільм з умовною назвою "Мистецькі паралелі, що пересікаються" про війну і мир, про Литву та Україну, про Мрію і про майбутнє наших країн у призмі життя митців, в яких болять рани України. Фільм знімається в Україні та знімальна група планує їхати до Литви, щоб зняти матеріал і подякувати братньому народу за справжню і велику допомогу у час війни.
Крім цього, українські кіномитці прийняли пропозицію литовського телебачення та кіноцентру створити повнометражний документальний фільм про тимчасово переміщених від військової агресії українських жінок та дітей.
На світлинах Петра Олара робочі моменти та учасники фільму "Мистецькі паралелі, що пересікаються"

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram