Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

БАЙРАКТАР : ОБЄДНУЄ, ОБЕРІГАЄ, ОКРИЛЮЄ ЛИТВУ Й УКРАЇНУ

9 Червня, 2022

ЛИТВА Й УКРАЇНА давно разом, а можливо і з одного корення. Навіть символи держави у нас чимось схожі і єднають впродовж століть, а якщо згадати історію наших перемог під Синіми водами, та у Грунвальдській битві, у багатьох інших переможних битвах часів Великого Литовського князівства. Ось і зараз, щоденна допомога біженцям і Україні в її боротьбі з російським агресором і обороні Європи від терору і геноциду рашистів нас ще більше об'єднує.
Сам факт, що за два дні прості литовці зібрали кошти і подарували ЗСУ бойовий Байрактар надихнуло народного художника України Анатолія Гайдамаку створити символ цій події памятник символ миру за який разом борються Литва й Україну.
Один з них буде встановлено в Хотині, де Литовська компанія, яку очолює Олександрас Демеіка (Aleksandras Domeika), веде підготовку, щоб в найближчий час розпочати будівництво литовського кварталу в місті Хотин. Це європейське містечко на площі 12 гектарів, яке за площею буде лише в три рази меншим за державу Ватикан. Оитовські друзі бачать це місто в місті, яке буде для тих хто втратив житло в Мареуполі, Ірпені та Бучі. А на вїзді до нього встановлять іншу точну копія пам'ятника за проектом Анатолія Гайдамаки, що стоятиме на в'їзді до Паневежиса де головний офіс фірми, яка планує вести будівництво в Хотині.
Ось такі споруди будували наші спільні з литовцями предки ще 7 тисяч років тому в них і розміститься інфраструктура нового містечка, це пробні начерки, які робить Народний хцдожник України Анатолій Гайдамака в Литві. Ці та інші ідеї Маестро Гайдамака пропонує до спільного проекту... ( Більш детально в наших наступних розповідях та діалоггах)

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram