Борщ з чорносливом, "чибриком" та грибами. На Прикарпатті відбувся кулінарний конкурс

8 Травня, 2021


У прикарпатському селі Кричка провели перший фестиваль борщу. 11 господинь та один ґазда з'їхалися із Солотвинської громади, щоб дізнатися, чий борщ найсмачніший. Як все відбувалося та про старовинні рецепти кухарів, розповість Суспільне Карпати.
Перед будинком культури у Кричці розклали польову кухню. Тут у казанах на свіжому повітрі і готували борщ. На сцені кожна господиня та господар отримали фартушок та ложку. І тоді вирушили куховарити.Борщ з чорносливом, "чибриком", грибами. Як у Кричці, що на Прикарпатті.

У самій Кричці смакують борщ без картоплі та квасолі, каже господиня Наталія Князевич: "Хтось дає квасолю, а ми даємо перловку. І я знаю, мені дуже смачний. І хто пробує, каже, що смачний. Та й наш борщ смачний, бо додаємо таке зілля як "чибрик", яке росте в нас на городі"
Усі кухарі погодилися, що одна з основних приправ – чибрик або чебрець. У цій місцевості він смачніший, кажуть.

Марія Квич з Порогів каже, що до борщу неодмінно треба кидати буряк цілим: "Закладаю цілий буряк варити у бульйоні. Мені видається, що він більше насичений і колір більш червоний".
А от рецепт давнього бойківського борщу з реберцями, сушеними грибочками та чорносливом із мальовничого села Богрівка привезла Ксенія Данилюк. ЇЇ навчила варити борщ бабуся, а ту — її бабуся. Таку традицію передають з покоління в покоління.

"Ми є бойківський край, і завжди бойки займалися скотарством, мисливством, і борщик був із м‘ясом. І коли різали свиню, то в таку ділетку засолювали реберця. Ну і вже на тих реберцях протягом певного часу варили борщик", — каже господиня.

Усі овочі для борщу жінка привезла з власного городу, сметана — теж домашня. Звичайно, головний атрибут страви – бурячок. А ще – перетерте сало із зеленню."Зупинився скуштувати бойківського борщу Богдан Сьома: "Ми собі приглянули цей борщ. І скажу, що добрий, дуже добрий. Десь так мама готувала. Жінка не так готує".
Неподалік взявся варити борщ єдиний ґазда – Іван Яцейко із селища Солотвино. Для цього привіз казанок із захистом від вітру. Каже, секрет доброго борщу — у смачних ребрах і гарному настрої.

В мене пробудився кулінар, можливо, якась реінкарнація. Але досить непогано виходить. Люди хвалять", – каже Іван Яцейко.
Приїхала на фестиваль з чоловіком Оксана Кузів. Каже, вирішила першим скуштувати борщ у єдиного ґазди фестивалю: "Смачний борщ. Жирненький, дуже жирненький. Напевно, жінка трохи пісніший би робила, щоб було менше кілокалорій".
Погоджується й чоловік Богдан Кузів, розповідає, що на фестиваль завітали цілим мистецьким братством.
А от господиня з Монастирчан Роксолана Грицак готує борщ із семи років. І тут вже не мало секретів знає.
"Він особливий, бо надиханий великоднім настроєм. Це — найважливіша особливість борщу. Ну і є там такі секретики, які я нікому не відкрию. Його треба скуштувати, і ви тоді теж просякнете тим настроєм великоднім", – каже Роксолана Грицак.

Не тільки готували борщ, але й співали про нього. На фестиваль з'їхалося до десятка колективів, які водили гаївки, танцювали аркан, а малеча дефілювала з великодніми кошиками.ґ

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram