Підтримати

Іван Марчук: Живу щоб творити - творю щоб жити

12 Травня, 2023

Іван Марчук: Каталог творів

Сьогодні своє 87-річчя святкує найвідоміший і найтитулованіший український художник в світі, почесний громадянин Канева, Києва і Тернополя, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, геній сучасності за рейтингом «100 геніїв сучасності», укладеним британською газетою «Дейлі телеграф» - Іван Марчук (Іван Марчук Художник. Ivan Marchuk Artist)
Навряд чи в Україні знайдеться людина, яка не чула б про цього славетного українця, не пам’ятала колоритний образ з довгими вусами. Геніальність, українська ідентичність відчувається в його зовнішності, манері вдягатися, говорити, та й в кожній картині, що зачаровує.
Напрацювання митця оцінені в понад 5 тисяч картин. До слова, виставки Марчука завжди відвідують тисячі шанувальників з різних куточків світу. До 200 персональних виставок його полотен – і де б не був особливе захоплення викликає техніка виконання Івана Марчука. Мова йде про геніальний очерк-стиль в живописі «плетиво з ниток». Справді, зображення на межі рукотворного і технологічного, через складність філігранного виконання і трудомісткість практично не підлягає повторенню. Жартуючи Іван Степанович охрестив цей стиль «пльонтанізм». Прикметно, що творчість і життя Івана Марчука нерозривно пов’язані з Каневом, який став для нього особливим місцем – «місцем сили» та джерелом натхнення.
Вітаємо Івана Степановича з днем народження. Бажаємо митцеві міцного здоров'я, творчого натхнення, довгих років плідної творчості. Нехай буде доволі простору для крил та повітря для думок. Многая літа!

А Іван Марчук відповів всім свові шанувальникам:

Дорогі мої шанувальники! Прийдешній день возвіщає мені про черговий прожитий рік. А прожитий він, як і попередні літА, з думкою про вас, з думкою про нашу багатостраждальну найпрекраснішу у світі українську землю, котру безжально терзає знавіснілий ворог. Багато пережитого і передуманого лягло на полотно.
За ініціативи і завдяки величезній підтримці і допомозі моїх надійних друзів, навіть більш, ніж друзів - людей, котрі стали близькими і рідними для мене у рік великої біди, сьогодні у Відні відкривається масштабна виставка з півтора сотні творів - подарунок віденцям й гостям австрійської столиці, всім, хто має можливість прийти й подивитися впродовж 12-14 травня!
Для всіх же моїх підписників, без винятку, у цей день ще одна подія- давні партнери і друзі ПрАТ "Вентиляційні системи" упорядкували і презентують найповніший електронний (поки) каталог моїх творів: http://marchuk.in.ua Він уже сьогодні налічує 1600 сторінок, а скільки картин... ще навіть не підраховував. Сподіваюся, що до виходу поліграфічної версії, ще будуть внесені доповнення.
Сердечно дякую, мої дорогі друзі, за приємні сюрпризи для мене і всіх людей, котрі щиро шанують мою творчість і мистецтво!

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram