«Я сьогодні не спав»: українці в Каталонії «бояться» за віреломний напад Росії, пише іспанська газета Каталонські новини

24 Лютого, 2022

Постійні контакти з родинами та друзями, оскільки ситуація між країнами Східної Європи загострюється
У Каталонії проживає близько 25 000 українців, і зростаюча напруга між Росією та їхньою рідною країною їх турбує. Деякі живуть у Барселоні понад 20 років, але все ще мають сім’ю та друзів в Україні.
«Я сьогодні не спав»: українці в Каталонії «боїться» за Росію
Постійні контакти з родинами та друзями, оскільки ситуація між країнами Східної Європи загострюється

ПОДІЛІТЬСЯ 24 лютого 2022 09:41 заДжерард Ескейч Фолч | Барселона
У Каталонії проживає близько 25 000 українців, і зростаюча напруга між Росією та їхньою рідною країною їх турбує. Деякі живуть у Барселоні понад 20 років, але все ще мають сім’ю та друзів в Україні.

"Я не спала сьогодні вночі", - сказала Каталонським новинам сьогодні вранці українка Надя Чернова, яка проживає в каталонській столиці, до початку повномасштабного вторгнення Росії вранці в четвер. Частина її родини перебуває в столиці України Києві, але у неї є друзі та родина по обидва боки кордону. «Я почуваюся жахливо», — додала вона.

Українець Іван Ейцар, який живе в Барселоні більше 22 років, також «стурбований» ситуацією в своїй країні. Незважаючи на те, що його дружина та сини перебувають у Каталонії, його брати залишаються вдома. Вони живуть на західній стороні України, ближче до Європи, але Ейцар "турбується за [свою] землю, за Україну, оскільки [він] не розрізняє захід чи південь", - сказав він Catalan News.

Деякі з українців Catalon News погоджуються, що їхня країна перебуває у напруженій ситуації "вже вісім років". Хоча з новими розробками Надя Чернова каже, що зараз «боїться».

На початку 2014 року Російська Федерація анексувала український півострів Крим. Анексія є частиною більш широкого конфлікту між обома східноєвропейськими сусідами.

«Україна – наша земля, і ми не хочемо віддавати її президенту Росії Володимиру Путіну», – заявила голова об’єднання українців Каталонії «Джерело» Ольга Дзюбан. "Ми хочемо, щоб російські війська покинули нашу країну , покинули наш дім", - додала вона. З тих пір російські війська почали атаку на всю країну.

За словами українського консула Барселони Воробйова Артема, переміщення військ Російською Федерацією «порушило наш державний суверенітет», додавши, що «це кричуще порушення міжнародного права».

Фейкові новини
З появою Інтернету та кількістю новин, що публікуються щохвилини, частина українців, які живуть у Барселоні, стурбовані правдивістю певної інформації, пов’язаної з конфліктом між обома народами.

«Ми отримали велику підтримку та солідарність з боку влади» Пан Артем · Консульство України в Барселоні

«Є багато інформації, яка не відповідає дійсності », – сказав Дзюбан, почуття, яке поділяє співвітчизниця Чернова, стверджуючи, що росіяни «нічого не знають про конфлікт між своєю країною та Україною», додавши, що «всі вони мають думку уряду». ».

Вона схильна читати інформацію з обох боків кордону, оскільки хоче знати, що відбувається в її країні. Однак вона не читає «офіційну інформацію від уряду Путіна, оскільки це пропаганда ».

Міжнародна реакція
У зв’язку зі зростанням напруги, що спостерігається останніми днями на українському кордоні, уряди десятків інших держав забили тривогу.

Президент Каталонії Пере Арагонес став на бік України в нещодавньому твіті , закликаючи «поважати міжнародне право та знайти мирне та демократичне рішення ».

Тим часом прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес вважає визнання Росією східних територій Луганська та Донецька в складі України незалежними республіками "порушенням Мінських угод і міжнародних договорів".

Українські чиновники мають декілька дипломатичних представництв в Іспанії, у таких містах, як Барселона, Мадрид, Малага. «Ми отримали велику підтримку та солідарність з боку влади», – сказав консул Артем.

Однак для українця Івана Ейцара попередні реакції Європейського Союзу (ЄС) на погрози Росії «були недостатньо сильними», оскільки вони вводили лише санкції, які не мали прямого впливу, особливо тому, що в останні спокійні періоди «люди гинули щодня».

« З 2014 року зафіксовано 14 000 смертей », зазначив Ейцар, додавши, що країна «не так далеко, оскільки це лише чотири години польоту».

Не дивлячись на те, що ми у від’їзді, «у наших серцях Україна і ми страждаємо за свої сім’ї», – сказала Ольга Дзюбан.

Українці не виїжджають
Кілька жителів Каталонії поділяють спільне відчуття, що українці сильні та терплячі.

«Моя сім’я продовжує працювати», – розповіла Надя Чернова і каже, що не розуміє, «як їм це вдається».

Поки що «ніяких сигналів» про те, що українці «переїжджають до Іспанії» не надходило», – зазначив консул Артем.

Джелело: https://www.catalannews.com/society-science/item/i-have-not-slept-tonight-ukrainians-in-catalonia-scared-over-russia-2

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram