Володимир Зеленський підписав закон, що сприятиме розвитку інституту старост в Україні

29 Липня, 2021

Цю новину ми побачили на сайі Президента, але зуміли прочитати те, що залишилось за кадром.А залишились реалії, коли недавно Голова села став "англійською королевою" або нотаріусом без оплати. Я повернувся в село і хотів впродовж місяця побачити Голову громади. або голову чи то старосту села, але не вдалось навіть сказати доброго дня. Бо піднятись на другий поверх на милицях важко... То завітав на сесію Сторожинецької ОТГ де гаряче обговорювали важливе питання, як наказувати громадян за незаконно вивезене сміття. Але хотілось запитати, а чи не простіше організувати його сортування в баки і продавати це сміття переробникам чи самим утилізувати. Але не зміг запитати бо розбіглись, а староста Панки там не був і по телефону повідомив, що у відпустки та попросив не мішати йому відпочити, щоб повернувши робити великі справи... Та згідно закону велику частку його роботи та обов'язків передали Голові громади. Але я уважно прочитав документ підписаний Президентом і запитав себе, а якщо 600 жителів села Панка, які тимчасово мешкають в селах Італії і не позбавлених права голосу, згідно закону як зареєстровані жителі села Панка зберуться в далекій Італії та проведуть схід жителів села і винесуть рішення вибрати старостою ініціативного, освіченого досвідом західної демократії та завершених реформ достойного життя... А чи врахують реальні виконавці закону це рішення, Яке прописане в законі бо зокрема закон передбачає, що ..."перед винесенням кандидатури старости на розгляд ради громади, яка його затверджує та звільняє, обов’язково проводиться громадське обговорення з мешканцями." Тобто якщо мешканці, як тлумачить словник синонімів: "Треба зазначити, що мешканцями називають і представників тваринного світу, які живуть у певній місцевості".
Що ж до слів жити і мешкати, то не можна не відзначити, що між ними значно менше спільного, ніж між похідними від них — житель і мешканець. Багатозначне дієслово жити тільки частково перетинається із значенням мешкати. У слові мешкати насамперед виділяється відтінок — «проживати у певному помешканні (приміщенні)». Значно рідше воно вживається з відтінком «жити, проживати у певній місцевості». Тобто немає значення де громадяни тимчасово мешкають, бо законно по реєстрації і мають майно і землю в цьому населеному пункі де не позбавлені права жителя бо фіннасують бюджет та рідних. Українські заробітчани у 2019 році переказали на батьківщину близько 16 мільярдів доларів, йдеться у свіжій доповіді Світового банку. Таким чином Україна залишається найбільшим отримувачем грошових переказів в Європі. Тому вони не можуть бути обмежені в правах і не допущені до реформування України.

А новина на сайті Президента така:
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост» № 1638-IX, який парламент ухвалив 14 липня після повторного розгляду з пропозиціями Глави держави.
Документ удосконалює правове регулювання інституту старост задля його подальшого розвитку.
Зокрема закон передбачає, що перед винесенням кандидатури старости на розгляд ради громади, яка його затверджує та звільняє, обов’язково проводиться громадське обговорення з мешканцями.

Входження старости до складу виконавчого комітету ради громади вже не є обов’язковим, однак він матиме гарантоване право на участь та виступ на засіданнях ради, виконкому, інших органів ради. За рішенням органу місцевого самоврядування, за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора Центру надання адмінпослуг.

Документ також урегульовує порядок створення старостинських округів з метою запровадження інституту старост, зокрема для міст, які не є адміністративними центрами громад, затвердження радою громади положень про старосту, суміщення посади старости тощо.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

А наш коментар вже діє і це думка журналіста іта кінорежисера Петра Олара

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram